LG ve Samsung 2016 Yılında Sadece 4K Çözünürlükte Akıllı Cihaz Üretecekler

LG ve Samsung 2016 Yılında Sadece 4K Çözünürlükte Akıllı Cihaz Üretecekler

2016 yılında LG ve Samsung akıllı telefonların 4K ekran kalitesinden düşük telefon üretmeyecekler. Bu karar 2016 yılında daha pahalı Android telefonlara hazır olmamız manasına da geliyor.

İnternet üzerinde yeni dolaşan bir söylentiye göre LG ve Samsung 2016 yılında görüntü kalitesi olarak 4K-XReality adı verilen 2160p çözünürlükten aşağı telefon üretmeyecekler. Hatta Samsung’un çoktan üretim planına dahil ettiği telefonlar için ekranları üretmeye başladığı da konuşuluyor.

Her iki Güney Koreli üreticinin sanki ağız birliği etmişçesine bu sisteme geçecekler ama bununla beraber tüketiciyi bazı sıkıntıların beklemesi de muhtemel. Birincisi bu ekran panelleri daha pahalı olacağından cihaz fiyatların yansıyacaktır. Pil tüketimi daha artacağından bataryaların ömrü de kısabilir. Öte yandan 4K uyumlu herhangi bir uygulama henüz akıllı telefonlar için hazırlanmış değil. 4K media izleyebilmek için ise en az 5G bağlantı hızına ihtiyaç olduğunu düşünürsek Samsung ve LG’nin bu kararını biraz yersiz bulduğumu itiraf etmek isterim. 

Yani kısaca 4K telefonlar üretmek şimdilik kullanıcıya eziyet etmekten başka bir şey değil gibi.

6 inçlik İlk 4K AMOLED Akıllı Telefon Ekranı Görücüye Çıktı

Sharp, Akıllı Telefonlar İçin 4K Ekran Çalışmalarına Başladı

YORUMLAR