LG Windows Phone ile Yolları Ayırdı

LG Windows Phone ile Yolları Ayırdı

LG bugün gerçekleştirdiği Mobil bölüm etkinliğinde, yeni amiral gemisi Optimus G modelini tanıtttı. Tanıtımın ardından gelen bir soru üzerine cevap veren LG Mobile bölüm yetkilisi Park Jong Seok, diğer platformlar için artık bir planlarının olmadığını ve Windows Phone ekosisteminden de ayrıldıklarını resmi olarak belirtti.

Hali hazırda ülkemizde Windows Phone işletim sistemli tek telefonu bulunan LG, bundan sonra Windows Phone ile yüklü telefon çıkarmayacağını da söylemiş oldu. Bu sözler ile yeni işletim sistemi Windows Phone 8 ile de yollarını ayırdığını resmen duyuran LG, şimdilik kendileri işletim sistemi geliştirmez ise Android ile yola devam edecek.

LG'nin ülkemizde satışta olan tek Windows Phone telefonu: Optimus 7

Son duruma göre LG belki Android'e daha çok yatırım yapmış oldu ancak popülaritesi giderek artan Windows Phone'dan elini ayağını çekti. Firma nasıl bir strateji izleyecek şu an kestirmek güç ancak fazla dayanamayacaktır. Çünkü Windows Phone 8 cephesinde rakiplerinden HTC, Samsung, Nokia ve Huawei hala oldukları yerde duruyorlar. Bu duruma göre LG tekrar Windows Phone 8 ekosistemine dönebilir.

YORUMLAR