LG Yüz İfadeleri Taşıyan Yeni Telefon Modellerini Tanıttı

LG Yüz İfadeleri Taşıyan Yeni Telefon Modellerini Tanıttı

LG yepyeni Android akıllı telefon serisi AKA'yı duyurdu. Özelleştirilebilir yüz ifadeleri ile oldukça dikkat çeken telefonlar bir o kadar da karakter sahibi tasarımıyla gençlerin gözdesi olmaya geliyorlar.

LG'nin kendi konferansında yer verdiği AKA serisi akıllı telefonlar piyasada gençleri hedefliyor. Farklı karakterlere dönüştürebileceğiniz AKA akıllı telefonların dört adet benzersiz kasa tasarımı mevcut. Renklerindense akıllı telefon pazarında isimleriyle anılacak telefonlar sırasıyla: Eggy (Sarı), Wookie (Beyaz), Soul (Lacivert) ve YoYo (Pembe). Üstelik bu modellere bir de LG'nin ekibinden çıkma karakterler yedirtilmiş. Örnek olarak sarı olan Eggy, gönlünü çok çabuk kaptırıyor. Lacivert olan Soul müzik ve birayı severken, beyaz Wookie'nin ağzı bir hayli bozuk. Ailenin tek kızı olan pembe YoYo'nun ise ismini soda ve hamburgerlere olan sevgisinden alıyor.

AKA modellerinde ekranı kaplayan bu dört karakter anlamlı bakışlarıyla dikkat çekiyor. Belirli animasyonlara sahip gözler cihazın kullanım esnasında bildirim ve pil durumu gibi birçok bilgiyi kullanıcısına haber veriyor. Oldukça ilginç bir fikir olarak yukarıda belirttiğimiz gibi hangi modeli satın alacağınıza göre de telefonun karakteri o şekilde kullanıcısına bildirim ulaştırıyor.

LG AKA'nın teknik özelliklerine bakacak olursak karakterlerimiz 720 x 1280 piksellik 5-inç IPS ekran, 1.2 GHz dört çekirdekli bir işlemci, 1.5 GB RAM, otomatik lazer odaklı 8 MP arka ve 2 MP ön kamera gibi hiç de fena olmayan bir güce sahipler. 2600 mAh bataryası ve 16 GB dahili olmak üzere genişletilebilir hafızalarıyla AKA modellerinin tek dezavantajı şu anda sadece Güney Kore'de satışa çıkarılmış olması. LG'den bu konu ile ilgili resmi bir açıklama bekleniyor. Üreticinin fiyatlandırması ve AKA modellerinin Avrupa'ya ulaşıp ulaşmayacak oluşu henüz belirsiz.

Mac İçin Gmail E-posta Yazılımı Projesi Başlatıldı

Microsoft Herkes İçin İş, İletişim ve Oyun Paketini Duyurdu

YORUMLAR