LG'den Dünyanın En İnce Full HD LCD Ekranı

LG'den Dünyanın En İnce Full HD LCD Ekranı

LG'nin Android akıllı telefon dünyasında yaptığı büyük atılım devam ediyor ve şirketin Samsung'un ve HTC'nin ardından en popüler üreticilerden birisi haline gelmesi oldukça sevindirici. Ancak sadece satışlarda değil, aynı zamanda teknoloji üretiminde de dikkatleri kendine çeken şirket bu sefer de karşımıza şimdiye dek üretilmiş dünyanın en ince 1080p görüntü sunabilen LCD ekranını çıkardı.

5.2 inç büyüklüğünde olan panelin kalınlığı sadece 2.2 milimetre ve böylece yeni cihazların çok daha ince olmasına katkıda bulunuyor. "Advanced One Glass Solution" adlı bir çözümü de bünyesinde barındıran cihaz böylece panel ve dokunmatik film arasına çift esnek devreler konulmasına olanak veriyor ve panel üzerinde yüzde 30 daha az hat kullanılmasını sağlıyor.

Tanıtılan bu yeni ekran ise bizlerin de bir süredir merakla beklediği LG Optimus G2 modelinde kullanılacak ve dolayısıyla son teknolojinin nimetlerinden faydalanılmasını sağlayacak. Zira piyasadaki tüm diğer modellerden daha iyi bir parlaklık da sunan LG'nin ekran teknolojisi, ışıklı ortamlarda büyük bir sorun haline gelen ekran parlaklığı sorununa da çözüm buluyor. Özellikle Samsung'un AMOLED ekranlarının bu konuda büyük eleştiri aldığı biliniyor.

LG'nin sahip olduğu görüntü teknolojisindeki bu önderlik elbette şirketin uzun yıllardır ekran teknolojileri konusundaki deneyiminden kaynaklanıyor. Pek çok rakibini açık ara geride bırakan LG'nin yakında HTC'nin önüne geçeceğine dair beklentiler de mevcut.

Takip edilemez mesajlaşma uygulaması yapılıyor

YORUMLAR