LG'den Dünyanın En Küçük Kablosuz Şarj Aleti

LG'den Dünyanın En Küçük Kablosuz Şarj Aleti

Barselona'da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi (MWC) sırasında LG Electronics tarafından tüketicilerine sadece 6.9 cm çapında olan dünyanın en küçük kablosuz şarj aleti tanıtıldı.

5-pin micros USB ile uyumlu olan WCP-300 modelli şarj aleti, küçük boyutlarına rağmen LG'nin daha önce piyasaya sürmüş olduğu şarj aletlerine oranla 1.7 kat daha kapsamlı şarj edebilme özelliğine sahip.

LG tarafından geliştirilen ve dünyanın en küçük kablosuz şarj cihaz olan WCP-300 aynı zamanda Wireless Power Consortium (Kablosuz Güç Konsorsiyumu) tarafından verilen Qi sertifikasını da almış oldu.

Kablosuz şarj etmenin günümüz akıllı telefonları için kutsal bir buluş olduğunu dile getiren LG Mobil İletişim Bölümü Başkan ve CEO'su Dr. Jong-seok Park sözlerine LG'nin geliştirmiş olduğu ve bir bardak altlığından daha küçük boyutlarda olan şarj aleti ile üst seviyede şarj yeteneklerini kullanarak taşınabilirlik kavramını geliştirmiş olduğunu belirterek devam etti.

Halihazırda kablosuz şarj edebilme teknolojisini destekleyen LG Spectrum 2 ve Nexus 4 gibi modelleri bünyesinde barındıran LG, bu teknolojinin gelecekte akıllı telefonlar için en kritik gelişmelerden biri olacağına inanıyor.

LG Windows 8 Akıllı Telefon Üretmeyi Düşünüyor

YORUMLAR