LG'den Katlanabilir OLED Ekran Üretimine 1.75 Milyar Dolar Daha

LG'den Katlanabilir OLED Ekran Üretimine 1.75 Milyar Dolar Daha

Artan OLED katlanabilir ekran talebini karşılayabilmek için LG, üretimi hızlandırmak adına bu teknolojiye 1.75 milyar dolar daha yatırım ayırdı.

Katlanıp bükülebilen OLED ekranlara birden bire artan talep LG’nin paniğe kapılmasına yol açtı. OLED katlanabilir ekran üretebilen nadir şirketlerden olan LG, bu üretim bandının talepleri karşılayabilmesi için kesenin ağzını açmış bulunuyor. Var olan yatırımın üzerine 1 milyar 750 milyon dolar daha fon ekleyen LG artan talepten oldukça memnun olmalı ki böyle bir meblağı hemen üretime transfer edebilmiş.

LG akıllı telefonlar için önde gelen OLED ekran üreticilerinden biri. Ancak pazarda Samsung’un biraz arkasında kalıyor. Artan OLED katlanabilir ekran taleplerinin LG tarafından anında karşılanabiliyor olması bu rekabette son derece kritik bir önem taşıyor. Bu yüzden pazardan daha fazla pay kapabilmek LG için son drece önemli. Bu yatırımla kurulacak olan yeni üretim bandı E6’nın 2018 yılının ortalarına kadar her ay 15.000 ekran üretebilmesi hedefleniyor.

Bu yatırım sonrası müşteri sayısını ve üretim hacmini artırabilirse Samsung’u rahatlıkla yakalayabilir.  

Samsung Katlanabilir Telefonunu 2017'de Çıkaracak

Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojisine Dair Yeni Örnekler Görüntülendi

YORUMLAR