LG'nin Akıllı Telefon Modelleri G3 Arayüzüyle Sunulacak

LG'nin Akıllı Telefon Modelleri G3 Arayüzüyle Sunulacak

Hiç şüphesiz ki LG G3 bu yılın en fazla ses getiren cihazlarından bir tanesiydi. Apple ve Samsung üzerine kurulu olan kıyaslamalara yeni bir boyut getiren LG, bu amansız yarıştan kopmadığını G3 modeli ile gözler önüne serdi.

Sunduğu özellikler ile kullanıcıların farklı beklentilerine zorlanmadan cevap verebilen G3’ün donanımsal bileşenleri haricinde en fazla dikkat çeken yönlerinden birisi de arayüzü. LG tarafından gerçekleştirilen özel dokunuşlarla kullanıcılara benzersiz bir kullanım kolaylığı vaat eden bu arayüz anlaşılan o ki G3’den başka LG modellerinde de karşımıza çıkacak.

Firmadan gelen açıklamalar çerçevesinde basitleştirilmiş arayüz pek çok akıllı telefon modelinde kullanıma sunulacak. Giriş ve orta seviye cihazlara basit kontrol mekanizmaları getirecek olan bu arayüz ile kullanıcılar daha hızlı bir kullanım deneyimi yaşayacak.

Bu özelliklere ek olarak G3’ün „Touch and Shoot“ adı verilen ve kullanıcının fotoğraf çekerken ekranın herhangi bir bölgesine dokunarak odak yapmasını ve fotoğraf çekmesini sağlayan özellik de sunulması planlananlar arasında. Bu özellikle birlikte kullanıcılar önce odak yapıp sonra fotoğraf çekmek zorunda kalmıyor. Tek parmak hareketi iki komutu da yerine getirmede yeterli.

Bunlara benzer birçok özellik yeni arayüzle birlikte kullanıcılara sunulacak. Açıkçası bu basitleştirilmiş arayüzün sadece G3 ile sınırlandırılmamış olması sınırlı bütçeye sahip olan kullanıcıların hoşuna gidecek bir detay.

YORUMLAR