LG'nin Akıllı Telefonlarla Bütünleşebilen Aksiyon Kamerası LG CAM LTE Satışa Çıktı

LG'nin Akıllı Telefonlarla Bütünleşebilen Aksiyon Kamerası LG CAM LTE Satışa Çıktı

LG şimdilik sadece Güney Kore pazarına özel olan bu kamera LG akıllı telefonlarıyla entegre olabiliyor. LG G5 ile başlayan LG Friends Pazar ağına dahil olacağı düşünülen LG Action Cam LTE kamera, GoPro tarzı bir teknoloji barındırıyor.

Aslında kamera geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulmuştu. LG CAM LTE, YouTube ya da benzeri medya mecraları için anında yayın yapabilecek özelliklere sahip. Üstelik bunu bir Wi-Fi ve telefon desteği olmadan yapabiliyor. LG CAM LTE kendi üzerinde bulunan 4G özelliği ile doğrudan web üzerinde canlı yayın yapabiliyor. Yani kamera için ayrı bir hat ve SIM kart kullanmanız gerekiyor. Ya da var olan SIM kartınızı cihaza takabiliyorsunuz. Fikir ve işlevsellik olarak aynı gibi görünse de, LG CAM LTE, GoPro’nun aksine kendi bünyesinde barındırdığı GPS sistemiyle Garmin ve TomTom kameralar gibi çalışıyor. Bu da çektiğiniz filmlerin yerlerini kayıt edebileceğiniz anlamına geliyor.

LG CAM LTE teknik özellikleri

LG’nin açıklamasına göre LG CAM LTE aslında LG G5 için tasarlanmış olan “Friend” ürün bandının son halkası. Açıklandığı tarihte  kağıt üzerinde bir çok aksiyon kamerasından daha üstün özelliklere sahip olan LG CAM LTE, piyasa çıkmak için bir süre bekledi ama umarız beklendiği kadar performanslı olabilir.

12.3MP kayıt kalitesine sahip olan kamera 150 derece geniş açılı bir sensör kullanıyor ve UHD formatında 30fps video kaydedebiliyor. Snapdragon 650 CPU barındıran kamera microSD desteğiyle 2TB’a kadar kayıt alanı sunuyor. 

  • HD: 1,280x720 (60 fps)
  • Full HD: 1,920x1,080 (120 fps)
  • 4K: 2,560x1,440 (30 fps)

Çekimler yapabilen kamera 399.000 won yani yaklaşık 350 dolar fiyat etiketiyle raflara yerleşecek.  LG CAM LTE’nin Avrupa’da satılıp satılmayacağı henüz belli değil. 

LG’nin Yeni Aksiyon Kamerası Wi-Fi ya da Telefon Olmadan Canlı Yayın Yapıyor

YORUMLAR