LG’nin Ekran Üretim Bandında Kaza Oldu, 2 Kişi Hayatını Kaybetti

LG’nin Ekran Üretim Bandında Kaza Oldu, 2 Kişi Hayatını Kaybetti

LG'nin Seul’un kuzeyinde Paju’da bulunan ekran montaj ve üretim bandında gerçekleşen nitrojen sızıntısı 2 kişinin ölümüyle sonuçlandı. Fabrikanın 9'uncu katında bulunan LCD TV üretim alanına yayılan nitrojenin sebep olduğu kazanın nedeni araştırılıyor. 

LCD TV ekran montaj ve üretim bandında meydana gelen kazanın daha önce yapılan teknik bakımda fark edilemeyen bir sorundan kaynaklandığı düşünülüyor. Yayılan nitrojen gazından dolayı solunacak oksijen kalmaması nedeniyle, bu birimde çalışan iki kişinin nefes alamadıkları için hayatlarını kaybettikleri bildirildi. LG'nin raporuna göre sızıntı esnasında çıkan panikten dolayı çalışma hattında çalışan işçiler arasında yaralıların sayısı da fazla. Bu yaralılar arasında bulunan ağır yaralı bir diğer işçinin de hayatını kaybettiği rapor edildi. 

Kazadan sonra LG yöneticileri çalışanların ailelerine baş sağlığı diledi ve hayatını kaybeden işçilerin tazminatlarının ödeneceğini söylediler. LG yöneticileri bu tip kazaların olmadan önce engellenebilmesi için tüm tesislerde yeniden bir güvenlik kontrol ve cihaz güncellemesine gidileceğini de resmen açıkladı

LG Kendini Aştı

LG L Prime ve LG G2 Lite Modelleri Tanıtıldı

LG İlk Mobil İşlemcisini Tanıttı

YORUMLAR