LG'nin Orta Seviye Canavarı G4 Beat, Bu Ay Türkiye'de Satışta

LG'nin Orta Seviye Canavarı G4 Beat, Bu Ay Türkiye'de Satışta

Geçtiğimiz ay G4 Sytlus modeli ile karşımıza çıkan LG, yeni tanıttığı G4 Beat akıllısıyla üstün özellik ve premium tasarımın orta seviyeli telefonlarda da birleşebileceğini bizlere gösteriyor. Bu ay Türkiye’de de satışa sunulacak G4 Beat, Android’in en yeni sürümü 5.1 ile birlikte geliyor.

LG G4S, G4C, G4 Beat gibi farklı isimlerle anılan yeni G4 modeli resmi olarak tanıtıldı. LG’nin orta segmente hitap eden yeni akıllısı G4 Beat, 5.2 inç büyüklüğünde full HD çözünürlüklü ekranla geliyor ki G4’te ekranın hem daha büyük (5.5 inç) hem de daha yüksek çözünürlüklü (QHD) olduğunu hatırlatmak isteriz. Cihazın işlemcisine baktığımızda Qualcoom’un 64 Bit mimarili Snapdragon 615 işlemcisini kullandığını, işlemcinin 1.5GHz hızında çalıştığını ve 8 çekirdekli olduğunu görüyoruz. Grafik işlemcisi olarak ta Adreno 405 tercih edilmiş. Cihazın RAM miktarı ise 1.5GB ki orta segment bir telefon olduğunu düşünürsek kararında olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın arka yüzündeki 8 megapiksel otomatik odaklama yapabilen (Cihazın Latin Amerika sürümünün 13 megapiksel kamera ile geliyor olması düşündürücü.) kamera, ön yüzünde de çoğumuzun artık selfie kamera olarak nitelendirdiği 5 megapiksel kameranın manuel mod, hareketli çekim, lazer odaklanma gibi LG G4 modelinde gördüğümüz özellikleri taşıdığını belirtelim.

Günümüz standart tüm ağ teknolojilerini destekleyen LG G4 Beat, 2300mAh’lik çıkarılabilir batarya ile geliyor. G4 ile mukayese ettiğimizde hafiften kırpılmaya gidildiğini görüyoruz ki amiral gemisi modeli olmadığından bunu da hoş karşılayabiliriz.

Gümüş, beyaz ve altın (LG tabii ki daha ilgi çekici bahsediyor) renk seçenekleriyle gelen LG G4 Beat, bu ay ilk olarak Fransa, Almanya ve Brezilya’da satışa sunulacak. Ardından Türkiye dahil 6 ülkede olacağı resmi olarak açıklandı. Cihazın fiyatını ise henüz bilmiyoruz.

LG G4, Seri Selfie Çekiminde Guinness Dünya Rekorunu Kırdı

YORUMLAR