LG'nin Windows 8 Akıllı Telefonu Geliştiriliyor

LG'nin Windows 8 Akıllı Telefonu Geliştiriliyor

Koreli teknoloji devi LG'nin son zamanlarda popülerlik kazanmaya başlayan Windows Phone 8 işletim sistemi ile yüklü gelecek bir akıllı telefon üreteceğine dair bilgiler çeşitli kaynaklarda yayınlanmaya başladı. Özellikle Nokia'nın liderliğe sahip olduğu Windows Phone 8 piyasasının geri kalan kısmı HTC ve Samsung'un elinde bulunuyor. LG'nin amiral gemisi cihazlarının oldukça başarılı akıllı telefonlar olduklarını düşünürsek Windows Phone 8'de de iyi bir iş çıkaracağını tahmin edebiliriz.

Light Reading India'ya konuştuğu belirtilen LG Hindistan Direktörü Kwon Soon'un gerçekleştirdiği açıklamaya göre Windows Phone 8 işletim sistemli yeni bir LG akıllı telefon henüz geliştirilme aşamasında. Henüz cihazın piyasaya sürülüp sürülmeyeceğine dair karar da verilmiş değil ve LG piyasanın durumuna göre hareket etmek istiyor. Aynı zamanda şirketin şimdilik esas yoğunluğunun 2013 üçüncü çeyreğinde satışa sunulması beklenen Optimus G2 olduğu belirtiliyor.

Zira Kwon Soon, global olarak en etkili işletim sisteminin Android olduğunu belirtiyor ve büyük bir kesim tarafından kabul gördüğünü onaylıyor. Ancak Microsoft'un büyük efor sarfetmesi sayesinde Windows Phone işletim sisteminin de iyi yerlere geleceğini onaylıyor. The Korea Time da daha önce LG'nin 2013 yılında Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlarla ortaya çıkacağına dair çeşitli iddialar yayınlamıştı.

John Carmack: Nvidia AMD'den üstün

YORUMLAR