LG'nin Yeni Ekran Teknolojisinin 10 Parmağında 10 Marifet

LG'nin Yeni Ekran Teknolojisinin 10 Parmağında 10 Marifet

Akıllı telefonların güvenliği için parmak izi tarayıcıları oldukça tercih edilen bir sistem olarak öne çıkıyorlar. LG bu noktada kullanıcılarına bir yenilik sunmak için kolları sıvadı.

LG serilerinde parmak izi sensörleri genel olarak telefonların sırtında yer alıyor. Aslında bu durum pek çok telefon için bu şekilde tasarlanıyor. Bu standardizasyon LG’nin yeni serilerinde değişecek gibi görünüyor. Çünkü LG yeni bir ekran teknolojisi kullanacağını açıkladığı telefonlarında artık parmak izi sensörü olarak bu ekranlarını kullanacak.

LG bu noktada telefonlarının arka yüzünde geniş bir alanı da ferahlatmış olacak. LG’nin bu yeni ergonomik tasarımı kullanıcılar içinde bir avantaj oluşturuyor. Ekranın belli bir bölgesinin tamamen parmak izi sensörü olması diğer elektronik yüzeyli, düğme tipi sensörlerden çok daha hızlı tarama yapabilecek.

LG yeni ekran teknolojisinde sadece bununla da kalmıyor, çizilmeye ve darbelere karşı dayanıklı ekranlar geliştirdiğini de kullanıcılarına müjdeliyor. Güney Koreli dev üretici bu ekranların 2016 yılı içerisinde üretileceğini ve yeni nesil tüm telefonlarda kullanılacağını da belirtiyor. 

LG G5 Düşme Testi

LG'nin Esnek ve Şeffaf EkranPrototipleri

YORUMLAR