LG'nin Yeni Telefonu Odin İşlemcisiyle Üretilecek

LG'nin Yeni Telefonu Odin İşlemcisiyle Üretilecek

LG'nin son zamanlarda akıllı telefon ve akıllı saatler piyasasında kendine hatırı sayılır bir yer elde ettiği gerçek. Her ne kadar ilk başlarda Samsung, Apple gibi şirketler karşısında pek şansı yok gibi görünmüş olsa da çıkardığı kaliteli ürünler ve çeşitlilik sayesinde kullanıcıların kalbini kazanmayı başardı. Anlaşılan o ki şirket akıllı telefonlar üretmekten çok daha ötesine geçmek istiyor ve bu nedenle Odin adlı uygulama işlemcisini ilk defa bir cihazında kullanacak.

Odin işlemcisi LG'nin Samsung'un Exynos'u gibi kendi çipini üretme isteği doğrultusunda hazırlandı ve bu nedenle LG cihazlarda çok yüksek performans göstereceği şimdiden kesin gibi görünüyor. ZDNet Kore'ye açıklamalar yapan LG yetkililerinden bir tanesi, Odin'le üretilecek olan ilk LG cihazının bu hafta içerisinde bir gün ortaya çıkacağını belirtiyor ve böylece şirketin bu tercihinin doğru olup olmadığını görme şansımız olacak.

LG G3'e benzer bir cihaz olarak planlanan ve yakın bir isme sahip olacak yeni cihazın donanım ve yazılım kabiliyetleri de G3'e yakın olacak. Full HD çözünürlüğü destekleyen ve ARM'nin big.LITTLE teknolojisinden de faydalanacak olan Odin'in yüksek performans sağlayabilecek bir çip olacağı kesin, zira şimdilik sadece üst düzey amiral gemisi cihazlarda test edilecek.

Uzun bir süredir geliştirilen Odin, şimdiye dek biraz gecikti çünkü işlemcinin çok fazla güç tüketimi ve aşırı ısınma sorunlarından muzdarip olduğu biliniyor. Dolayısıyla artık bu sorunların üstesinden gelindiğini tahmin ediyorum lakin ilk üretimlerde ortaya çıkabilecek sorunlardan dolayı Odin işlemcili cihazların ikinci serilerine kadar beklemek iyi olacaktır.

Spotify'dan ailelere indirim

YORUMLAR