Lian Li'nin Masa Şeklindeki Yeni Bilgisayar Kasası Piyasaya Sunuldu

Lian Li'nin Masa Şeklindeki Yeni Bilgisayar Kasası Piyasaya Sunuldu

Lian Li adlı donanım üreticisi firma, masa tasarımındaki bilgisayar kasalarını daha önceden satmaktaydı. Firma şimdi de bu masa bilgisayar kasaları serisine DK-05 olarak adlandırdığı bir yenisini daha ekledi.

Dual-System DK-05 olarak adlandırılan bu masa daha önceden CES 2017 fuarında tanıtılmıştı. Lian Li firmasının yetkilileri masaüstü bilgisayarlarının geleceğinin bu yönde olacağını düşünüyorlar ve ürüne oldukça güveniyorlar. DK-05'in en dikkat çekici yönlerinden ilki masanın yüksekliğinin elektrikli bir motor sayesinde birkaç düğme ile ayarlanabiliyor olması. Ayrıca istenirse 2 farklı anakart takılabilen masa tamamen alüminyumdan üretilmiş. Bu da hem sağlamlık hem de hafiflik anlamına geliyor. Üst yüzeyindeki cam panel ise sertleştirilmiş ve kırılmaz bir cam.

305x276mm ölçülerindeki 2 adet anakart tepsisine sahip olan DK-05, 2 farklı bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için alan tasarrufu sağlıyor. Her anakart tepsisi 8x PCI ve PCI Express kartları alanını, bir güç kaynağı alanını ve 2.5 inç'lik slotları içeriyor. Lian Li firması bu masanın iç kısmını sıvı soğutma vb. sistemlerin de kurulabilmesi için oldukça geniş tasarlamış. Aşağıdaki tanıtım videosunda da masa detaylı şekilde anlatılmakta.

2 adet anakarta ev sahipliği yapabilen masanın sağında ve solunda bu yüzden 2 farklı ön panel bulunuyor. Bu panellerde USB 3.1 Type-C, USB 3.0, HDMI, HD-Ses portlarının yanı sıra RGB ayarlama butonları da yer alıyor. Sağ ön tarafta bulunan butonlar ise masanın yüksekliğinin ayarlanmasını sağlıyor. Oldukça geniş ve bilgisayar kullanıcılarının kendi isteklerine göre değiştirmesine imkan verecek şekilde tasarlanmış olan Lian Li DK-05'in teknik özelliklerini özetlemek gerekirse:

  • 69cm'den 118cm'e kadar elektrikli şekilde ayarlanabilen yükseklik
  • 140cm x 78cm ölçülerinde üst cam yüzey
  • Tamamen alüminyumdan üretilmiş gövde ve demir bacaklar
  • 12 adet 120mm'lik fan
  • 360mm uzunluğuna kadar grafik kartlarını içeriye alabilen bir alan
  • USB 3.1 Type-C ve HDMI portlarını içeren ön paneller
  • Extended ATX boyutlarındaki 2 adet anakartı sığdırabilecek bir alan
  • 8 adet 2.5 inç / 3.5 inç disk alanı ve buna ek olarak 5 adet 2.5 inç disk alanı

Lian Li DK-05 masası tüm bu etkileyici özellikleriyle bilgisayar meraklılarının ve oyuncuların beğenisini toplayacaktır. İngiltere'de ve Amerika'da öncelikli olarak satılacak olan bu masa şu an itibariyle İngiltere'de 1.999.99£, Amerika'da ise 2099.99$ fiyat ile satılıyor. Fakat bilindiği kadarıyla Lian Li'nin bu ürünü şu an için stoklarda tükenmiş durumda. Ürünle ilgili daha detaylı bilgiler için bu link üzerinden resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Lian-Li Bilgisayar Masası, Sadece Masa Değil Tek Başına Bir Bilgisayar

YORUMLAR