LibreOffice 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

LibreOffice 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Açık kaynak kodlu ofis paketi olarak yayınlanan ve kısa zaman içinde benimsenen LibreOffice uygulamasının kullanım istatististikleri yayınlandı.

LibreOffice uygulaması yayınlandığı günden beri kullanıcılar tarafından inanılmaz bir şekilde benimsenmiş durumda. Tamamen ücretsiz olarak sunulan LibreOffice, ofis uygulamalarına ihtiyaç duyanlar için gerçekten güçlü bir çözüm diyebilirim. Şimdiye kadar uygulamanın yaygın olarak kullanıldığını görebiliyorduk, ancak konu hakkında hiçbir istatistiğe rastlamak mümkün değildi.

LibreOffice projesine büyük katkı sağlayan, sertifikalı mühendislerden oluşan büyük bir ekibe sağlayan Collabora, LibreOffice’ın kullanımı hakkında detaylı bir istatistik hazırlamış. Bu istatistiklere göre LibreOffice; yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Ayrıca, 18 tane devletin de kullandığı belirtilen LibreOffice’in 189 dosya türü desteklediği bilgisi de bu istatistiklere dahil edilmiş.

21 ülkede ticari destek sunan LibreOffice; Münih’te 15 bin, Fransa’da 500 bin ve Brezilya’da 1 milyon bilgisayarda kullanılıyor. Siz de tamamen ücretsiz olarak sunulan LibreOffice uygulamasını denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.YORUMLAR