LifeProof'un Yeni Kılıfı iPhone 6s Plus'ın Batarya Ömrünü İkiye Katlıyor

LifeProof'un Yeni Kılıfı iPhone 6s Plus'ın Batarya Ömrünü İkiye Katlıyor

Cep telefonu aksesuarları ve kılıf üreticisi LifeProof, 2016 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) iPhone 6s Plus için özel olarak tasarladığı kılıfını tanıttı. Hem dayanıklı yapıda tasarlanan hem de iPhone’a pil takviyesi yapan kılıfın detayları ve satış fiyatı haberimizde.

9 Ocak 2016’ya kadar sürecek olan dünyanın en büyük elektronik ve teknoloji fuarı CES’de sadece mobil cihazlar tanıtılmadı. Aksesuarlar ve kılıflar da görücüye çıkarıldı. Aksesuar tanıtımı yapan isimlerden birisi de Apple, Samsung ve Motorola’nın telefonlarına uyumlu kılıf ve aksesuar üretimi yapan LifeProof idi. LifeProof’un Fre Power adını verdiği ve kendi sitesinden satışa sunduğu kılıf iPhone kullanıcılarının isteyip te bulamadığı, şikayet ettiği noktaları kapatan bir kılıf olarak karşımıza çıktı.

iPhone 6s Plus/6 Plus ile uyumlu olan kılıf IP68 sertifikasına sahip. Bu da demek oluyor ki telefon telefon 2 metre derinlikte 1 saate kadar dayanabiliyor. Bunun yanı sıra toza ve düşmeye karşı da dayanıklı yapıda. Üreticiye göre 2 metreden düşen iPhone hayatta kalmayı başarıyor. Yağmurun yanı sıra kar altında da rahat kullanım sunan kılıf ekran koruyucu ile birlikte geliyor. 3D Touch veya Touch ID’nin çalışmasını engellemeyecek şekilde tasarlanmış koruyucu sayesinde de ekran kırılması durumuyla karşılaşılmıyor. Bu korumayı kendi satın aldığınız fazla pahalı olmayan bir ekran koruyucu ile de sağlayabiliriniz ve yeni iPhone’larda uygulanan su testi videolarını izleyip “iPhone 6s Plus zaten su geçirmiyor ki!” diye düşünebilirsiniz. Kılıfın su, toz ve darbelere karşı koruma özelliğinin yanı sıra ek güç sağlama özelliği de bulunuyor; başka bir deyişle aynı zamanda bir bataryalı kılıf. Bu noktada Apple’ın hörgüçlü şarjlı kılıfı aklınıza gelecektir ancak kılıf çok iyi tasarlanmış. Arkada kambur yaratılmadığından günlük kullanımda olmasa da seyahat vakti kullanılabilecek şekilde. Hızlı şarj ve şarjı otomatik durdurma özelliğine sahip kılıf iPhone’a 3200 mAh’lik ekstra güç sağlıyor.

LifeProof’un suya, toza, kara, düşmelere karşı dayanıklı kılıfını kendi sitesi üzerinden bulabilirsiniz. 

YORUMLAR