Light Phone, Bildiğiniz Hiçbir Telefon Kategorisine Sokamayacağınız Tek Telefon

Light Phone, Bildiğiniz Hiçbir Telefon Kategorisine Sokamayacağınız Tek Telefon

Dünyada bildiğiniz tüm akıllı telefonların tam tersini yapabilen bir telefon projesiyle karşınızdayız.Yani hiçbir şey yapmayan Light Phone, bir kere şarj olduğunda 20 gün dayanabiliyor ve bir kredi kartı boyutlarına sahip.

Light Phone uzun şarj ömrüyle dikkat çekiyor. Çünkü diğer telefonların yaptığı hiçbir şeyi yapmıyor. Bir anti akıllı telefon olarak adlandırabileceğimiz Light Phone sadece çağrı alıp, çağrı yapabiliyorsunuz. Bir kredi kartı büyüklüğünde ve hafifliğinde olan Light Phone son derece kolay taşınabiliyor.

Bir SIM kart alıyor, Light Phone’a takıyor ve telefon görüşmelerinizi yapıyorsunuz. Facebook, Twitter, WhatsApp ya da bir tarayıcı hatta bir oyuna bu telefonda rastlamanız mümkün değil. Uygulama yüklemeniz ise olasılık dışı. Çünkü Light Phone bir işletim sistemine sahip değil. Telefon araması yapmak ve almak için buna ihtiyacı da yok.

Tasarımcıların hayat felsefesi şu; gerçek mutluluk, gerçekten var olabilmektir. Bundan yola çıkarak gerçek kişiliğinizi ön plana çıkaran bir cihaz tasarlayan Joe Hollier ve Kaiwei Tang, bu telefonu Google Kuluçka Laboratuvarlarında 30 günde yapmışlar. Tasarımcılara göre Light Phone, gerçek yaşamı gittikçe karmaşık hale getiren akılı telefonlardan uzaklaşmak isteyen herkesin sahip olmak isteyebileceği bir ürün. Light Phone 100 dolar fiyatla satılıyor. İşte Light Phone Kickstarter tanıtım videosu.

Google, Boşluk Tuşunu Klavyeden Kaldırmaya Hazırlanıyor

Wi-Fi Bağlantılı Sentetik - Biyonik Göz Mucizeler Yaratacak

Dağ Bisikletinin Elektrikli Olanı: Trefecta DRT

YORUMLAR