Lindsay Lohan GTA 5 İçin Açtığı Davada Hüsrana Uğradı!

Lindsay Lohan GTA 5 İçin Açtığı Davada Hüsrana Uğradı!

Hatırlanacağı üzere GTA 5, 3 yıl önce çıkış yapmıştı. Rockstar Games, GTA 5 ile iyi bir iş çıkarmış, oyun severlerin son yıllarda oynadığı en başarılı oyunu bizlere sunmuştu. Oyunun bu başarısının ardında yer alan etkenlerden olan oyunun gösterişli posterleri ise sıkça karşımıza çıkmıştı. İşte bu posterlerden olan ve elinde telefon tutarak selfie çekilen kırmızı bikinili kızın görüntüsüne yer veren poster bir hayli ses getirmişti. 

Ünlü Holywood yıldızı Lindsay Lohan geçtiğimiz senelerde Rockstar Games'e oldukça ilginç bir dava açmıştı. Bu davanın açılmasının sebebi ise Lindsay Lohan'ın GTA 5'in tanıtım posterlerinde yer alan kırmızı bikinili kıza benzemesiydi. Lohan, Rockstar Games'i kasıtlı olarak kendi görüntüsünü kopyalamakla suçlamıştı. İşte bir süredir devam etmekte olan bu dava nihayet sonuçlandı.

Mahkeme heyeti aldığı kararda Rockstar'ı suçsuz ve Lohan'ın iddialarını haksız buldu. Mahkeme yaptığı açıklamada Rockstar'ın kasıtlı olarak Lohan'ın benzerliğini kullansa bile bu durumun GTA 5'in kurgusal, gerçek olmayan bir ürün olduğu için yasal reklam veya ticaret tanımlarının kapsamına girmeyeceğini ifade etti. Bu da Lohan'ın, Rockstar'ın kendisiyle olan benzerlikten kar elde ettiğini iddia edemeyeceği anlamına geliyor.

Rockstar'ın posterlerinde yer alan kırmızı bikinili kızın oyun içinde yer alan bir kahraman olmaması da bir başka ilginç nokta. Rockstar'a benzerlik nedeniyle açılan tek dava Lindsay Lohan'ın davası da değildi. Karen Gravano adlı bir kadın Rockstar'ın benzerliğini ve hayat hikayesini izinsiz kullandığını iddia etmişti. Mahkeme bu iddiaları da yersiz bularak Rockstar'ı suçsuz ilan etmişti.

Aşağıdaki resimde ise yine bir başka Holywood yıldızı olan Kate Upton'ın GTA 5'in kırmızı bikinili kızına ne derece benzediğini görebilirsiniz:

Kate Upton'ın benzerlik konusunda Rokstar'a dava açtığında benzer bir şekilde davanın düşeceğini söylemek için medyum olmaya gerek yok.

Take-Two'nun En Büyük Gelir Kapısı Hala GTA 5

YORUMLAR