LINE 400 Milyon Kayıtlı Kullanıcı Sayısına Ulaştı

LINE 400 Milyon Kayıtlı Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Mobil cihazlar üzerinde en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Japonya merkezli LINE, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla; 400 milyon kayıtlı kullanıcı sayısını geride bıraktığını duyurdu.

Şöyle bir geriye dönüp baktığımız zaman, bundan yaklaşık 5 ay öncesinde 300 milyon kayıtlı kullanıcı sayısını geride bıraktığını duyuran şirketin, geçen 5 ay içerisinde 100 milyon kayıtlı kullanıcı kazanmış olması gerçekten oldukça etkileyici.

Hele ki piyasada yer alan WhatsApp, WeChat, Viber ve Google Hangouts gibi güçlü rakipler de göz önüne alındığı zaman, LINE'ın yakalamış olduğu bu başarı gerçekten takdire değer. Özellikle WhatsApp'ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından kafasında soru işareti oluşan kullanıcıların alternatif mesajlaşma uygulamaları aramasıyla birlikte oldukça büyük göç alan LINE, eminim ki Facebook tarafından gerçekleştirilen bu satın alım işleminden oldukça memnundur.

LINE CEO'su Akiera Morikawa tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre; şirket 2014 yılının sonlarına doğru kayıtlı kullanıcı sayısını 500 milyona çıkarmayı hedefliyor ve bu hedefi gerçekleştirmek için güçlü bir pazarlama ve reklam stratejisi kullanacaklarının altını çiziyor.

Asya pazarında yakaladığı başarının ardından Avrupa ve Kuzey Amerika'da da inanılmaz bir büyüme ivmesi yakalayan LINE, daha çok pazarda söz sahibi olabilmek için oldukça büyük bir reklam bütçesi ayıracağının da sinyallerini vermiş oldu.

Popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması LINE'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla mobil cihazlarınız üzerine indirerek, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR