LINE Anlık Mesaj Uygulamasında Açık Bulana 20 Bin Dolar Ödül Var

LINE Anlık Mesaj Uygulamasında Açık Bulana 20 Bin Dolar Ödül Var

Sosyal yaşam platformu ve mesajlaşma uygulaması LINE, "Bug Bounty" projesi ile kullanıcılarını ödüllendirecek. Bug Bounty uygulamada açık bulanı ödüllendiren bir proje.

LINE anlık mesajlaşma uygulaması Android ve iPhone sürümlerinde güvenlik açığı bulan kullanıcılarını ödüllendirecek. 24 Ağustos ile 23 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak olan bu projede kullanıcılar 500 dolar ile 20 bin dolar arasında değişen para ödülleri kazanabilecekler. Bu güvenlik projesinde LINE uygulamasında bulunan sistem açığının önemine göre kullanıcılar 500 dolar ile 20.000 dolar arasındaki ödülün sahibi olabilecekler. Ödüller, rapor edilen sistem açığı kapatılıp, hatanın ve rapor eden kişinin adı duyurulduktan sonra kazanan kişilere verilecek. LINE tarafından zaten bilinen açıkları rapor eden kullanıcılar ödül alamayacaklar.

Bu proje yalnızca LINE 5.2 ve üstü versiyonlarla sınırlı. LINE üzerinde bir açık tespit edilirse  LINE’ın web sayfalarında yer alan formlar doldurularak hemen haber verilmesi gerekiyor. Bu web adresi üzerinden iletilen sistem açığı raporları LINE tarafından incelenip onaylandıktan sonra ödüller dağıtılacak. LINE uygulamasının Türkiye kurumsal sayfalarına da LINE Türkiye sayfasından ulaşabilirsiniz.

Line Yazdıklarınıza Göre Sticker Öneriyor

Line Gizli Mesajlaşma Nasıl Kullanılır?

Line Kullanıcılarını Sevindirecek Yeni Güvenlik Ayarları

YORUMLAR