LINE, Bünyesine Yeni Özellikler Katarak Dünya Mobil Ağını Genişletiyor

LINE, Bünyesine Yeni Özellikler Katarak Dünya Mobil Ağını Genişletiyor

560 milyon kullanıcısıyla dünyanın en büyük mobil platform ağlarından biri olan LINE, tüm ticari girişimlerini sunmak üzere LINE Conference Tokyo 2014'da ev sahipliği yaptı. LINE ile ilgili tüm detayların paylaşıldığı ve gelecek planlarının tartışıldığı konferansta 560 milyonu geçen kullanıcı sayısının yanı sıra uygulamayı kullanan aktif kullanıcılar hakkında da bilgi verildi.

LINE'ın aylık aktif kullanıcı sayısı 170 milyon rakamına yaklaşarak dünya devlerinden biri haline gelmek üzere. Uzak doğuda kullanım ve kitlesi çok daha yoğun olan LINE'ın şu anda sadece Japonya'ya özel uygulama özellikleri olarak taksi çağırma, harita, blog oluşturma, müzik dinleme ve yemek sipariş etme gibi imkanları var. LINE bu hizmetleri küresel hizmetler haline getirmek için uğraşırken aynı zamanda dünyanın bir numaralı mobil platformu olma hedefine de adım adım yaklaşıyor.

LINE'ın gelecek planları arasında online (çevrimiçi) ve offline (çevrimdışı) arasındaki sınırları kaldırarak "yaşam" teması altında yeni hizmetler sunmak ve bu hizmetleri günlük hayata olabildiğince entegre etme fikri var. Zaten az önce bahsettiğimiz taksi çağırma, yemek sipariş fişi vb. özellikler yakında günlük hayatımızda LINE'la daha çok karşılaşacağımızın bir göstergesi.

Buna ilaven, 2014 sonuna doğru tüm dünyada hizmete açılacak LINE PAY özelliği ile akıllı telefonlarınızda LINE uygulamasını kullanarak çeşitli hizmetlerin ödemesini gerçekleştirebileceksiniz. Ödemeler hesabın bir kredi kartı bağlantısıyla veya anlaşmalı bankaların hesaba para yüklenmesi dahilinde gerçekleştirilecek.

Siz LINE'ı deneme şansı buldunuz mu? Uygulamanın yarattığı eşsiz fırsatlardan yararlanmak ve her gün daha da büyüyen bu ağa siz de dahil olmak isterseniz LINE'ı istediğiniz platforma hemen indirmeye başlayabilirsiniz:

YORUMLAR