Line Kullanıcılarını Sevindirecek Yeni Güvenlik Ayarları

Line Kullanıcılarını Sevindirecek Yeni Güvenlik Ayarları

Popüler mesajlaşma uygulaması Line, kullanıcıların yüreğine su serpecek bir güvenlik önlemi alıyor. Masaüstü bağlatıyla da kullanılabilen Line için gelen yeni tedbir sayesinde hesabınızın bir bilgisayarada kullanılması durumda cep telefonunuza uyarı iletisi gelecek.

Line için gelen bu yeni güvenlik ayarının mimarı Japonya. Polis raporlarına göre, Japon kullanıcılara ait hesaplar üçüncü parti kullanıcılar tarafından istismar ediliyordu. Line yetkilileri, veritabanlarının hacklenme ihtimalinin olmadığını iddia edip kullanıcıların rumuz ile şifre konusunda daha dikkatli olmalarını önerdiler.

Bundan böyle Windows, Mac veya web mağazası üzerinden gelen her bağlantı denemesi kullanıcıya mesaj olarak aktarılıyor ve kullanıcılar başarısız bir hesap açma çabalarına girdiklerinde dahi Line kullanıcıları bunu mobil cihazlarından öğrenebilecekler.

Olur da şifrenizi bilen bir kullanıcı masaüstü üzerinden hesabınızı açarsa mobil cihazınızdan kullanıcının çıkış yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu vesile ile şifreyi de derhal değiştirebiliyorsunuz.

Line, güvenli mesajlaşma konusunda ilk kez bir hamle gerçekleştirmiyor. Bundan kısa bir zaman önce belli bir süreden sonra yok olan mesajlar veya kriptolu mesajlaşma seçenekleri de uygulamaya eklenmişti. Android ve iOS kullanıcıları Line'ı açarken bile şifre sorgulama seçeneğine sahipler.

YORUMLAR