LINE Sadece Sticker Satarak Ayda 10 Milyon Dolar Kazanıyor

LINE Sadece Sticker Satarak Ayda 10 Milyon Dolar Kazanıyor

LINE ücretsiz mesajlaşma uygulaması son dönemlerde Viber, WhatsApp gibi sektörün büyük abilerini giderek daha fazla zorlamaya başladı ve her geçen gün daha da fazla kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Ücretsiz olarak mesajlar göndermenizi ve aramalar yapmanızı sağlayan uygulama, Haziran ayında 200 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve şimdilerde 230 milyon kişi tarafından kullanıldığı açıklandı.

İlk olarak mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıkan LINE, giderek kapsamını genişletti ve şimdi toplamda 52 adet farklı LINE uygulaması bulmak mümkün. Sadece LINE Camera uygulaması bile tek başına 48 milyon indirmeye ulaşmış durumda.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre uygulama içerisinde satın alınabilen gelişmiş emoticon stickerlarının satışından her ay 10 milyon dolar yani 1 milyar yen gelir elde ediliyor. Sadece stickerların bile böyle bir gelir potansiyeline sahip olması her ne kadar kulağa inanılmaz gelse de şirket ürününü monetize edebilmek için doğru yolu bulmuş gibi görünüyor.

WhatsApp'ın uygulama içi satın alma yerine yıllık 0.99 dolarlık kullanım bedeli talep etmesi iki şirketin yönetim ve gelir modeli anlamında ne kadar birbirinden farklı olduğunu gösteriyor. Giderek yükseliş gösteren LINE'ın ilerleyen zamanlarda gelirlerini arttırmak için neler yapacağını ve diğer mesajlaşma uygulamalarına karşı nasıl pozisyon alacağını hep birlikte görme imkanımız olacak.

PlayStation 4'ün çıkış tarihi açıklandı

YORUMLAR