LINE, Türkiye'de 10 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

LINE, Türkiye'de 10 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

Çapraz platform desteği sayesinde tüm platformlarda kullanılabilen ücretsiz mesajlaşma uygulaması LINE, Türkiye’deki kullanıcı sayısını hızla artırıyor. LINE’ın an itibariyle aylık 170 milyon aktif kullanıcısı, 10 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Ağustos 2013’te Türkiye pazarına giriş yapan LINE, farklı platformlardaki kullanıcılarının birbiriyle ücretsiz olarak yazılı ve sesli mesajlaşmalarına imkan tanımanın yanında sunduğu birbirinden eğlenceli sticker seçenekleri, aynı anda 200 kişiye kadar kolaylıkla ve güvenli bir şekilde grup sohbeti sunması, sabit hat ve cep telefonlarını uygun fiyatlarla arama imkanı sunması ile dikkat çekiyor.

Mobil kullanıcılar için sohbet etmenin yanında özçekim gibi farklı uygulamalara da imza atan LINE, yerelleştirme çalışmaları ile de Türkiye’deki kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Ünlü karikatüristler Erdil Yaşaroğlu ve Uğur Gürsoy tarafından yaratılan yerel sticker seti, sadece Türk kullanıcılara özel hazırlanmış Türkçe Metin Sticker’ları, kullanıcıların ilgilendikleri konuları takip edebilecekleri 22 yerel resmi hesap gibi özellikler Türkiye’deki LINE kullanıcılarına sunulmuş durumda.

LINE’ın İş Geliştirme Bölümü Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Başkanı Minho Goh, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de, 10 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığımız için çok heyecanlıyız. Bu rakam LINE’ın Türkiye’deki gelişimi için önemli bir kilometre taşıdır. LINE olarak kullanıcılarımızın günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldik. Günlük aktif kullanıcılarımızın yarısından fazlası sesli ve görüntülü arama yapıyor. Ayrıca son birkaç ayda Timeline’ını kontrol eden kullanıcı sayımız iki katına çıktı. Şu anda LINE’ı yaşam platformu olarak daha ileri bir noktaya taşımak üzere daha fazla hizmet ve yerel ortaklıklar arayışındayız. 2015 yılında, sadece bir iletişim platformu olmaktan öteye gidebilmek için yerel oyun stüdyoları, eğlence firmaları, perakende markaları, hızlı tüketim ürünleri ve telekomünikasyon şirketleri gibi çeşitli sektörlerden firmalarla birlikte çalışacağız. Hedefimiz Türk kullanıcıların tüm mobil ihtiyaçlarını karşılayan bir yaşam ve eğlence platformu olmak" dedi.

Twitter'ın Android ve iOS Uygulamalarına Fotoğraf Filtreleme Özelliği Geldi

YORUMLAR