LinkedIn 300 Milyon Üyeye Ulaştı

LinkedIn 300 Milyon Üyeye Ulaştı

LinkedIn sosyal ağlar içerisinde oldukça özel bir konuma sahip ve özellikle kariyer yapanlar yahut iş arayanlar için çok değerli. Pek çok profesyonelin ve aynı zamanda firmanın aktif olarak varlığını sürdürdüğü LinkedIn, ülkemizde de iyi bir popülarite yakalamayı başardı ve böylece CV'ler bile artık LinkedIn üzerinde tutuluyor ve işverenlerin kolay yoldan çalışanları taramaları sağlanıyor. Tabii ki çeşitli sektörel konularda tartışmalar ve bilgi paylaşımları da LinkedIn grupları üzerinden sağlanıyor.

Şirket tarafından bugün gerçekleştirilen açıklamaya göre toplam üye sayısı 277 milyona gelmiş durumda ve geçtiğimiz 15 ayda 100 milyondan fazla üye kazanan şirketin aylık üye kazanma adedi de 6.7 milyon olarak belirlenmiş. Son yıllarda giderek artan bir ivme kazanan LinkedIn, bu başarısını bilhassa mobilde gerçekleştirdiği atılıma borçlu.

Şirketin başkan yardımcısı Deep Nishar'ın belirttiğine göre sosyal ağın trafiğinin yarısından fazlası mobilden geliyor ve bu da LinkedIn'in son zamanlarda mobilde iyi bir ivme yakaladığını bizlere gösteriyor. Yayınlanan istatistiklere göre her gün mobil LinkedIn'de 15 milyon profil gösterimi, 1.45 milyon iş gösterimi, 44 bin iş başvurusu gerçekleşiyor.

Şirketin LinkedIn'in son 5 yılına dair hazırladığı infografiği ise aşağıda görebilirsiniz.

YORUMLAR