LinkedIn, Çalışanlarını iPad Mini ile Ödüllendirdi

LinkedIn, Çalışanlarını iPad Mini ile Ödüllendirdi

Bir CEO, çalışanlarına karşı olan sevgisini nasıl ifade eder? Tabii ki onlara iPad Mini hediye ederek.

Sevgililer Günü’nü yaşadığımız bugünde, LinkedIn çalışanları CEO’larının onlara karşı olan sevgisini çoktan fark etmiş durumda. CEO Jeff Weiner, Çarşamba günü düzenlenen toplantıda, şirketinde bulunan 3,458 tam zamanlı çalışana bir sürpriz yaptı ve hepsine birer iPad Mini hediye ettiğini açıkladı.

Şirketin pazarlama çözümleri bölümünde çalışanı Mike Grishaver, iş sosyal ağında şu iletiyi yazdı: "Jeff 'Winfrey' Weiner, her LinkedIn çalışanına bugün, yakın zamanda elde edilen sonuçlardan ötürü özel bir hediye olarak birer iPad Mini vereceğini söyledi.”

Çalışanların her biri iPad Mini’nin siyah ve beyaz modellerinden birini seçecek. LinkedIn’in kurumsal iletişim üst düzey yöneticisi Krista Canfield “Şirketin teşekkür etmek amaçlı küçük bir jesti” diye adlandırdığı bu ödüllendirmeyi doğruladı. Canfield, “Şirket çalışanlarımızın 2012 yılındaki sıkı çalışmasına ve başarılarına teşekkür etmek istedik.” Dedi.

LinkedIn, yatırımcılar tarafından eğilim gösterilen bir şirket haline gelmiş durumda. Geçen hafta LinkedIn’in dördüncü çeyrek kazancı açıklandı ve şirketin hisse başına 35 cent kazandığı, toplam kazancının 303.6 milyon dolar olduğu ve net gelirinin de 11.5 milyon dolar olduğu belirtildi. Sonuçlar kesinlikle beklentileri yendi ve şirketin hisse fiyatları ilk kez tırmanışa geçti. 

Bilgisayar Bellekleri İçin Devrim

YORUMLAR