LinkedIn, Canlı Yayın Platformu LinkedIn Live’ı Tanıttı

LinkedIn, Yeni Canlı Yayın Platformu LinkedIn Live’ı Tanıttı

Dünya çapında 600 milyona yakın kullanıcısı bulunan iş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, yeni canlı yayın hizmeti LinkedIn Live’ı tanıttı.

Microsoft çatısı altında faaliyet gösteren LinkedIn, yeni markasını görücüye çıkardı. Şirketin LinkedIn Live adını verdiği yeni platformu, tekil kullanıcılara, kurumlara veya seçili gruplara gerçek zamanlı video yayınlama imkanı sunuyor.

Bugün itibarıyla beta sürümüne açılan LinkedIn Live, şu an için yalnızca davet yoluyla deneyimlenebiliyor. Şirket, önümüzdeki haftalarda platformu kullanmak isteyen kişilere bir iletişim formu gönderecek.

LinkedIn, kullanıcıların ve şirketlerin, konferanslardan ürün duyurularına, maliyet raporlarından soru-cevaplara kadar pek çok farklı içerikte yayın yapabileceklerini söyledi. 

LinkedIn canlı yayın hizmeti

Video, haber ve diğer görsel içeriklerin platformda en hızlı büyüyen format olduğunu aktaran şirket, yeni canlı yayın platformu ile hareket alanını genişletmek istiyor. Amerikalı şirket ayrıca, önümüzdeki haftalarda Wirecast, Switcher Studio, Wowza Media Systems ve Socialive gibi canlı video akış yazılımlarının da platforma entegre edileceğini belirtti.

2016 yılında Microsoft tarafından 26.5 milyar dolara satın alınan LinkedIn, ilk video temelli özelliklerini 2017’de tanıtmıştı. Şirket, video özelliklerinin başlatılmasından bu yana geçen 17 aylık süre zarfında, platformun trafiğinde ve gelirlerinde büyük bir artış gördü.

LinkedIn’de ürün yönetimi direktörü Pete Davies “Video şu anda platformumuzdaki en hızlı büyüyen format” diyor. Canlı video hizmetinin büyük talep gördüğünü belirten Davies, video bazlı içeriklerin YouTube, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarının işlevselliğini artırdığını söylüyor.  

Geçtiğimiz haftalarda 2019’un ikinci çeyreğine ilişkin mali bilançosunu açıklayan Microsoft, reklamcılık sektörünün büyümesine özellikle atıfta bulunarak, LinkedIn’de elde edilen gelirlerin yüzde 29 arttığını bildirmişti.