LinkedIn Çevrimiçi Eğitim ve Öğretime mi Geçiyor?

LinkedIn Çevrimiçi Eğitim ve Öğretime mi Geçiyor?

Profesyonellerin sosyal ağı LinkedIn, çevrimiçi eğitim ve öğretim platformu olan Lynda.com’u satın aldı. LinkedIn bu alışveriş veriş için 1,5 milyar dolar ödedi.LinkedIn son zamanların en büyük satın almalarından birine imza atarak küresel çevrimiçi eğitim platformu Lynda.com‘u 1,5 milyar dolar bedelle bünyesine kattı.

Lynda.com uygulama geliştirme, tasarım, web tasarımı, fotoğrafçılık, 3 boyutlu animasyon, video işleme ve finansal işletme gibi birçok konuda dersler veren son derece popüler çevrimiçi eğitim platformu. Kişisel veya profesyonel gelişim için farklı kategorilerde internet üzerinden eğitimler sunan Lynda.com’un hizmetlerine bundan böyle LinkedIn üzerinden ulaşılabilecek.

LinkedIn, satın alma bedelinin yüzde 52‘sini nakit olarak ödeyecek, geri kalan yüzde 48‘i ise LinkedIn hissesi olarak tamamlayacak. Bu satın alma sonrasında LinkedIn’ın kendi ağındaki profesyonellere yeteneklerini geliştirmeleri ve yeni yetenekler kazanabilmeleri için çevrimiçi eğitimler sunmaya başlayacağı konuşuluyor. 2014 yılında 2,219 milyar dolar gelir elden ve 2014 yılının 4. çeyreğinde 350 milyon kayıtlı üyeyi bünyesinde barındıran LinkedIn, profesyonellerin sosyal ağı olarak da biliniyor.

Türkiye ve Dünya'da Çalışmak İçin Can Attığımız Teknoloji Şirketleri

LinkedIn Job Search İle İş Parmaklarınızın Ucunda

LinkedIn'de Yüzde 500 Daha İyi Tanınmak İçin 14 Süper Yöntem

YORUMLAR