LinkedIn İki Yüz Milyon Üye Sayısına Ulaştı

LinkedIn İki Yüz Milyon Üye Sayısına Ulaştı

Şirket bugün, 200 milyon üyeye ve dünya çapında 200’ün üstünde ülke ve bölgeye yayıldığını duyurdu. LinkedIn böylece önemli bir kilometre taşına da erişmiş oldu.

Profesyonel sosyal ağ bugün dünya çapında 19 farklı dil konuşan 200 milyon üyeye ulaştığını kaydetti. Ürün ve kullanıcı deneyiminin LinkedIn kıdemli başkan yardımcısı Deep Nishar bugün yayınladığı blog yazısında şunları belirtti: “Her birinize LinkedIn ağını bugünkü durumuna getirmemizde yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Üyelerimizin, profesyonel hayatlarını LinkedIn üzerinden değiştirebildiklerini görmek şaşırtıcı. Bu bireysel başarı öykülerine odaklanmaya başladığınızda LinkedIn gücünü gerçekten kavramış oluyorsunuz. "

LinkedIn gerçekten hızlı büyüyor. Şirket, kuruluşundan 8 yıl sonra, 2011 yılının Mart ayında 100 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Ardından geçtiğimiz Kasım ayında şirket, 187 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.

LinkedIn’in büyümesindeki anahtar bileşen, uluslararası genişleme oldu.  Şirket bugün Türkiye, Kolombiya ve Endonezya’nın en hızlı büyüyen pazarlar oluğunu raporladı. Mobil kısımda Çin, Brezilya ve Portekiz bunlara öncülük etmekte. Tüm bunların yanı sıra, LinkedIn üyelerinin yüzde 64’ünden fazlası Amerika dışında yaşamakta. Fakat Amerika hâlâ LinkedIn’in başarısının merkezinde yer alıyor. Şirkete göre, Amerika’da yaşayan 74 milyon LinkedIn kullanıcısı, 18 milyon kullanıcısıyla ikinci sırada yer alan Hindistan’ı kolayca geride bırakıyor. İngiltere ve Brezilya’nın ikisi de 11 milyon kullanıcıyla üçüncü sırayı paylaşıyor.

Bir diğer ilginç ayrıntı ise şu: 4 milyon LinkedIn üyesi kendini Bilişim sektöründe çalışan şeklinde gösteriyor. Finansal hizmetler ve yükseköğrenim ise sırayla 2 milyon ve 1,95 milyon üye ile sonraki noktaları oluşturuyor. 

Asus'un Yeni Ekran Kartını Gördünüz Mü? - CES 2013

YORUMLAR