LinkedIn SlideShare Uygulamasını iOS'a da Taşıyor

LinkedIn SlideShare Uygulamasını iOS'a da Taşıyor

LinkedIn büyümeye devam eden mobil portfolyosuna bir yeni uygulama ekleyerek SlideShare'in iPhone versiyonunu tasarlıyor. Bu sene başında LinkedIn tarafından satın alınan sunum paylaşma platformu SlideShare özellikle eğitim ve iş dünyasında çok büyük bir kitleye hitap ederek her geçen gün büyümeye devam ediyor.

SlideShare'in iOS uygulaması tamamen Apple'ın bu sene WWDC'de tanıttığı program dili olan Swift ile kodlanmış ve her iki firma için de ilk adım niteliği taşıyor. LinkedIn'in SlideShare'den sorumlu mobil ürün menajeri Andri Kristinsson, "Apple geliştiriclere yardımcı olmak için birçok yeni özellik sundu ve bu sayede sunumlar için kusursuz olan geniş ekranlı cihazlara uygun çok güzel uygulamarda bulundu. Mobilde daha geniş alan, daha güzel anlamına geliyor," açıklamasında bulundu.

SlideShare'in yine bu sene içerisinde yayınlanan Android uygulaması gibi iOS versiyonu da sunum, döküman ve infografik dosyaları için kişiselleştirme alanı sunup, ağınızdaki kişilerle bu verileri paylaşabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılar ayrıca sosyal medyadaki güncel konuları takibe alabiliyor, iş ve okul hayatındaki önemli gelişmeleri takip edebiliyorlar.

Gelecek olan iPhone uygulaması iOS 8 işletim sisteminin de nimetlerinden yararlanıp bilgilendirme ekranına üçüncü parti araçları ekleyebiliyor. Bu sayede kullanıcının kendi ilgi alanını düzenlediği bölümde "Günün SlideShare'leri" sekmesi karşınıza çıkıyor ve rahatça sunum değerlendirip, aynı kesimden kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz.

iOS uygulaması şu anda sadece iPhone için tasarlansa da geliştiricinin söylediğine göre iPad versiyonu da bir sonraki proje olarak yakında gelecekler listesinde.

LinkedIn kendi ağı dışında mobil ortamda da popüleritesini arttırmaya devam ediyor ve mobil uygulamarıyla şirketin kitlelere ulaşılabilirliğini yükseltiyor. Firma, geçen sene sitelerindeki trafiğin yarısından fazlasının mobil ortamdan gelmesine rağmen ileride daha büyük atılımlar yapacağını açıkladı.

SlideShare'e dahil olmak ve sunum paylaşımlarında bulunmak isterseniz sitemiz üzerinden bu sosyal ağa siz de katılabilirsiniz.

Güncelleme:

İlerleyen saatlerde SlideShare uygulaması iOS için de yayınlandı. SliderShare iOS versiyonunu indirmek için:

YORUMLAR