LinkedIn Yeni Anasayfa Tasarımını Duyurdu

LinkedIn Yeni Anasayfa Tasarımını Duyurdu

200’den fazla ülkede 330 milyonun üzerinde üyesi olan profesyonel iş ağı LinkedIn, ana sayfasında tasarım değişikliğine gideceğini duyurdu. ‘Her şey sizinle ilgili’ sloganıyla karşımıza çıkan yeni tasarım, bağlantılı olduğumuz kişilerle daha iyi etkileşim deneyimi ve daha fazla içerik vurgusu vaat ediyor.

Yapılan değişikliklerde ilk olarak yeni gösterge panelini görüyoruz. Bu alanda tek bir dokunuşla profilimizde değişiklik yapmak mümkün. Panelin sağında profilimizi kaç kişinin görüntülediği ve durum güncellemelerimiz hakkında da mini istatistikler var. Bu sayede paylaştığımız durum güncellemelerinin hangisinin ya da hangilerinin daha çok önemsendiğine dair fikir sahibi olabiliyoruz.

İkincisi ise ‘keep in touch’ özelliği. Haberin başında bağlantılı olduğumuz kişilerle daha iyi etkileşim deneyiminden bahsetmiştik. ‘Keep in touch’ bizlere bunu sunuyor. Artık bağlantılarımız hakkındaki son gelişmeleri daha rahat görebilir, beğenebilir, yorum yapabilir ve profesyonel ilişkilerimizi güncel tutabiliriz.

Tasarımdaki son değişiklik ise haber akışında ihtiyacımız olan bilgiyi almaya yönelik. Bağlantılarımızın gün içinde yaptığı paylaşımlar hakkında önerilere yer verilen bu kısımda, etkileşimi sürekli hale getirmek amaçlanmış.


LinkedIn Ürün Müdürü Elizabeth Burstein tarafından duyurulan haberde, bu hafta içinde tüm kullanıcıların yeni tasarımı kullanabilecekleri bilgisine de yer verildi.

Yapılan bu değişiklikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Facebook'a Dislike Butonu Mu Geliyor?

YORUMLAR