LinkedIn'de Artık Doya Doya Mesajlaşabilirsiniz

LinkedIn'de Artık Doya Doya Mesajlaşabilirsiniz

Sosyal medya sitesi olarak faaliyet gösteren fakat tamamıyla iş sektörüne yönelik kurulmuş olan LinkedIn, kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için farklı çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz haftalarda tasarımında kullanıcılara fark ettirmeden çeşitli değişiklikler yapan LinkedIn'ın boş durmaya niyeti yok. LinkedIn kullanıcılarının birbirleriyle iletişim içinde olması ve daha profesyonel bir ağ oluşturmaları için mesaj özelliğinde geliştirmeye gitti. Hem mobil hem de masaüstü sürümleri için çok yakında geniş bir güncelleme gelecek. Henüz seçili hesaplarda denenmeye başlayan yeni mesajlar bölümü bir süre sonra tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecek.

Yeni mesajlaşma penceresi ise Facebook'un mesajlaşma bölümünü oldukça fazla andırıyor.  Mesela sol tarafta mesajlaştığınız kişiler gözükürken sağ taraftan da onlara cevap yazabiliyorsunuz. Yine çeşitli şekillerde yüz ifadeleri ve yazılı mesajlar göndermeniz de mümkün. Diğer sosyal ağlarda bulunan ifadelere oranla daha resmi ifadelerin olacağını düşündüğümüz bu güncelleme LinkedIn'da oldukça ilgi görecek gibi.

Linked'ın kullananlar bilirler ki önceden mesajlaşmak oldukça zordu. Bu yüzden diğer kullanıcılara iletişim bölümünden mail adresi alınarak ulaşılmaya çalışıyordu. Tabii çoğu zaman mail adresi yazmıyor bu yüzden de LinkedIn diğer sitelere kullanıcı yolluyordu. Mesela istediğiniz kişiye Twitter'dan ulaşmak artık çok kolay. Bunun önüne geçmek için yapılan bu yeni özelliğin aktif olacağı zamanı merakla bekliyoruz.

LinkedIn'ın mobil sürümleri:

Yahoo'nun Video Mesajlaşma Uygulaması 'Yahoo Livetext' Yayınlandı

Hotspot Shield'dan Kendi Kendini İmha Eden Mesajlaşma Uygulaması 

YORUMLAR