LinkedIn'den Pulse için 90 Milyon Dolar

LinkedIn'den Pulse için 90 Milyon Dolar

LinkedIn yaptığı bir açıklamayla 3 yaşındaki mobil ve web haber okuma uygulaması Pulse'u satın aldığını doğruladı. Haber şirketlerin kendi web siteleri üzerinde de ayrıca açıklandı.

AllThingsD raporlarına göre satın alma işlemi LinkedIn'e 90 milyon dolara mal oldu. LinkedIn tarafından yapılan açıklamaya göre 90 milyon dolara mal olan satın alma işleminin yüzde 90'lık bölümü şirket hisse senedi şeklinde, yüzde 10'luk bölümüyse nakit olarak Pulse'a ödendi.

Mobil uygulama mağazaları üzerinde en çok indirilen uygulamaların başında gelen Pulse haber okuma servisini toplamda 30 milyondan fazla kullanıcı kullanmakta ve uygulama üzerinde hergün on milyondan fazla makale okunuyor.

Geçtiğimiz yıllardan itibaren yavaş yavaş içerik işine girmeye başlayan LinkedIn için bu satın alma işlemi gerçekten çok akıllıca bir hamle olarak dikkat çekiyor. Pulse ile birlikte iyiden iyiye sosyal ağ bünyesindeki kullanıcılarına en yeni haberleri yayın akışı şeklinde sunabilecek olan şirket, içerik alanında çok daha iyi bir konuma gelmiş olacak.

200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan LinkedIn yeni satın almış olduğu Pulse uygulaması sayesinde günlük tekil ziyaretçi sayısını ve sayfa gösterimlerini baya bir arttıracağa benziyor. Bu sayede de şirket kendisine farklı gelir kapıları yaratarak büyümesine devam edecek gibi.

USB Bağlantıları Artık Daha Hızlı

YORUMLAR