Logitech, 2.2 Milyar Dolara Plantronics'i Almak İstiyor

Popüler bilgisayar aksesuarları üreticisi Logitech, Bluetooth kulaklık konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Plantronics'i 2.2 milyar dolara satın almak istiyor. 

Reuters' tan gelen bir rapora göre, Logitech’in bugüne kadarki en büyük kazanımı olacak. Bu da işini çeşitlendirmeye ve yeni pazarlara girmeye yardımcı olacak diyor. Görünüşe göre, en büyük motivasyon Çin ve ABD arasındaki ithalat vergileri nedeniyle üretim maliyetlerini düşürmek.

Logitech ve Plantronics, Çin'den ABD'ye yapılan ithalatlara ilişkin tarifelerin uygulamaya konmasını takiben üretim maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor. Reuters raporu, satın alma işleminin önümüzdeki hafta gerçekleşeceği belirtiliyor; ancak anlaşmanın gerçekleşmeme ihtimali de bulunuyor.

Önümüzdeki haftalar da satın alım netlik kazanacak. Böyle bir satın alma olursa Logitech'in Sony, Bose ve hatta Microsoft gibi rakipleriyle rekabet eden, üst düzey bir kablosuz kulaklık çıkarmasına yol açabilir. Logitech geçtiğimiz Temmuz ayında 117 milyon dolara Blue Microphones’u satın almıştı.