Logitech Kalmadı Ama Gelin Size Bir Logi Verelim

Logitech Kalmadı Ama Gelin Size Bir Logi Verelim

Yılların PC yan ürün üreticisi Logitech, önemli bir değişikliği yaptı. Binlerce ürününü severek kullandığımız Logitech, artık Logi ismini kullanarak marka ve logo değişikliğine gideceğini resmen açıkladı.

8 Temmuz 2015 itibarıyla ticari logosunu da değiştiren Logitech, bundan böyle "Logi" olarak piyasada yer alacak. Teknolojik ürünler tasarlayan ve piyasada böyle tanınan bir şirketin isminden teknoloji ekinin çıkarılmış olması biraz garip duruyor. Ancak eski Logitech, yeni Logi’nin Başkanı Charlotte Johns, “teknoloji” takısının artık bir şey ifade etmediğini, insanların günlük hayatlarında teknoloji ile son derece iç içe olduklarını ve bu terimden sıkıldıklarını düşünüyor. Bu yüzden de Logitech”in teknolojiyi çağrıştıran "tech" ekinin isimden çıkarılmasını uygun gördüklerini, bununla beraber şirket logosunu da yeniden tasarladıklarını söylüyor.

Logitech markası yine de hafızalardan hızla silinebilecek gibi bir isim değil. Pek çok Logitech kullanıcısının Logi isim değişikliğinde çok etkileneceğini ve hemen bu ismi kullanmaya başlayacaklarını düşünmek de yanlış. Ürün kalitesi, fiyatı, çeşitliliği, satış öncesi ve sonrası müşteri servisleri gibi her konuda dünyaya kalitesini kanıtlamış bir ürün sağlayıcı olan şirketin yaptığı bu değişiklik sadece kavramsal bir nüans yaratacak. Yeni logo ve isim hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Logitech Ultrathin Touch Mouse Galeri

YORUMLAR