Logitech'ten Sanal Gerçekliğe Özel Klavye Geliyor

İsviçre merkezli oyuncu odaklı ekipmanlar üreten Logitech, bugün sanal gerçekliğe özel olarak tasarlanan klavyesini tanıttı. Logitech Bridge adı verilen klavyede HTC şirketiyle çalışan Logitech, bu klavyeyi HTC Vive'a özel tasarladı. Şirketin bu üründeki amacı ise, gözlük takılıyken sanal klavyeyi görmenizi sağlamak ve daha rahat bir klavye kullanımı sunmak.

HTC'nin Vive isimli sanal gerçeklik gözlüğüne özel üretilen Logitech Bridge, gözlük içerisinde klavyeyi doğru yerleştirebilmek adına Vive Tracker’dan yararlanıyor. Sanal gerçekliğinizi çıkarmadan direkt olarak klavyeyi görebileceğiniz bir sanal kit barındran ürün, bu kit sayesinde gözlüğe optimize oluyor. Yani şirket tarafından satılan yazılım geliştirme kitini satın alıyor, Vive Tracker sayesinde de gözlük içerisinde klavyeyi görebiliyorsunuz. Daha sonra da yazılarınızı 360 derece dünyada rahatlıkla yazabiliyorsunuz.

Temel olarak üretkenlik uygulamalarında, oyunlarda, sosyal uygulamalarda ve içerik gezinmelerinde kullanılması amacıyla üretilen Logitech Bridge, 150 dolar fiyat etiketine sahip. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada, 16 Kasım tarihine kadar taleplerin alınacağı ve klavyeye ilgi gelirse üretime geçileceği belirtildi. Yani henüz test aşamasında olan Logitech Bridge, HTC Vive kullanıcılarının ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

YORUMLAR