LoL'ün Efsane Oyuncusunun Kolları Olmadığını Biliyor muydunuz?

LoL'ün Efsane Oyuncusunun Kolları Olmadığını Biliyor muydunuz?

Evet, başlığımızı yanlış okumadınız. Massimiliano Sechi doğuştan kolları ve bir bacağı olmayan bir genç oyuncu. Sechi’nin League of Legends’da ‘diamond’ statüsü var.League of Legends’ın bugün 67 milyon kişi tarafından oynandığı gerçeğini daha önemli kılan bir haberimiz var. Massimiliano Sechi adındaki İtalyan genç oyuncu bu oyunu milyonlarca kişi arasında elleri olmadan oynayarak son derece başarılı olan tek oyuncu. Kısaca o 67 milyonda 1 oranla en başarılı LoL kahramanı.

Massimiliano Sechi ki oyundaki adı MacsHG, doğuştan engelli. Videosunu ve hikayesini aşağıdaki videoda sizlerle paylaşıyoruz. Razer'ın hazırladığı video acıklı ya da acıma duygusu uyandıracak hiçbir içeriğe sahip değil. Çünkü Massimiliano Sechi'ye acımak mümkün değil, sadece takdir ediyorsunuz hata kıskanıyorsunuz bile. Bu hikaye istemek, kendini adamak ve başarabilmekle ilgili. Bu videoyu, bugün tüm organları tamam olan insanların bile başarmakta zorladığına şahit olduğumuz dünyada, bir ilham kaynağı olarak bile izlemek gerekebilir.

LoL Avrupa camiasında Massimiliano Sechi bir kahraman, bir kurtarıcı. Videoda attığı Penta Kill’leri gördüğünüzde buna siz de inanacaksınız. Razer, Massimiliano Sechi için özel bir mouse, klavye ve tek bacağıyla kullanabildiği özel donanımlar tasarlayarak hediye etmiş.

İşte Razer tarafından hazırlanan Massimiliano Sechi’nin hikayesi.

Clash of Clans'ın Geliştiricisi Supercell, 2014 Yılında Gelirini 3 Kat Arttırdı

Haftanın iOS Oyunu: Major Magnet: Arcade

Haftanın Android Oyunu: LEGO Chima: Tribe Fighters

YORUMLAR