LoomAI ile Tek Bir Selfie'den Gerçekçi Avatarlar Oluşturuluyor

LoomAI ile Tek Bir Selfie'den Gerçekçi Avatarlar Oluşturuluyor

Günümüzün üst düzey sanal gerçeklik ürünleri, vücut hareketlerimizi izleme konusunda çok iyi performans sergiliyor. Doğal hissettiren ve sosyalleşmemize izin veren bu ürünler, maalesef yüzümüzü bizzat yansıtmada çok başarılı olamıyorlar. LoomAI adını taşıyan proje ise, tek bir selfie'den ortaya harika Avatarlar çıkarıyor. 

LoomAI, bizlere tek bir hareketsiz görüntüden, şaşırtıcı bir şekilde gerçekçi avatarlar üretebilen bir sistem sunuyor. Teknoloji, yapay zeka ve üstün özel efektlerin kombinasyonlarını kullanan sistem, Angelina Jolie, Will Smith, Rihanna, Kanye West ve Elon Musk örneklerini kullanıcılara sundu. Aşağıda bir örneğini görebilirsiniz, her avatar hareketsiz bir görüntüden oluşturuldu:

Projenin başındaki insanlara değinmeden geçmeyelim. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Mahesh Ramasubramanian, DreamWorks Animation'dan ayrılan biri ve Madagaskar 3, Shrek gibi yapımlarda çalıştı. Şirketin CTO'su Kiran Bhat ise, Lucasfilm'in yüz yakalama sisteminin kurulmasına yardım edenlerden biri ve The Avengers, Karayip Korsanları gibi yapımlarda hizmet verdi. 

Yukarıdaki bilgilerden anlayacağınız üzere, LoomAI ekibi oldukça profesyonel insanlardan oluşuyor. Güçlü görüntülü analiz yazılımı kullanan şirket, tek bir görüntüden neler yapabileceğini çoktan kanıtladı. Kişiselleştirilmiş 3D animasyon deneyimi çok yakında diyebiliriz. Şirketin sitesini bu adrese giderek ziyaret edebilirsiniz.

Bilim İnsanlarından Çılgın Plan, Yaklaşan Asteroide Nükleer Saldırı

Teknolojinin Ağır Topları ve Bill Gates'ten 1 Milyar Dolarlık Temiz Enerji Fonu

YORUMLAR