Luca Ward'dan Şüpheli Splinter Cell Paylaşımı

Oyuncular olarak en çok merak ettiğimiz soruların arasında, yeni bir Splinter Cell oyunu ile ne zaman karşılaşacağımız var. Bu zamana kadar birçok söylenti çıkmış olmasına rağmen elle tutulur bir şey göremedik, ama yakın bir zamanda bir şeyler olacakmış gibi görünüyor. Sam Fisher'ın İtalyan seslendirmeni, Facebook hesabından ilginç bir resim paylaştı.

Splinter Cell serisinin uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor. Son olarak 2013 yılında çıkmış olan Splinter Cell: Blacklist sonrasında, ne yazık ki yeni bir oyun ile karşılaşamadık. Sam Fisher ağabeyimizin ne yaptığını bilmiyoruz, ama o kadar zorlu görevlerden sonra, her ne kadar Ghost Recon: Wildlands oyununun Special Operations etkinliğinde görünmüş olsa da, belli ki bir süreliğine istirahat etmeyi tercih ediyor. Bu süre zarfında ise bizler de birçok söylenti duymuştuk. Bu söylentilerin arasında, olası yeni oyunun Amazon Italia listelemesinde ortaya çıkması da var. Ama şimdilik Ubisoft cephesinden yeni bir Splinter Cell oyununun geliştirildiğine dair bir ima dahi yok.

Yakın bir zaman önce ise seri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Oyunun İtalyanca versiyonunda Sam Fisher ağabeyimizi seslendiren Luca Ward, Facebook hesabı üzerinden şüphe uyandıracak bir paylaşımda bulundu. Ward, kendi resmini paylaştı. Resmin ilginç olan yanı sıra, sol tarafında Splinter Cell serisinin ikonik üç yeşil neon noktasının yer alıyor olması. Daha sonra ise Luca Ward, bu resmi kapak resmi haline getirmiş. Hatta ve hatta bununla da kalmayan seslendirme sanatçısı, yorum bölümünde de ilk oyunun müziğinin Youtube bağlantısı da paylaşmış.

Bu gelişme, tabii ki yeni bir Spinter Cell oyununu dolaylı yoldan da olsa onaylamış değil, ama bir ihtimal yakın bir zamanda bir şeyler olacak olabilir. Diğer yandan, seslendirme sanatçısı maziyi yad etmeyi istemiş de olabilir. Her iki ihtimal de söz konusu, ama biz tabii ki ilkinin gerçekleşmesini daha çok isteriz; çünkü, artık Sam Fisher ağabeyimiz ile yeni bir maceraya atılmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor bile.