Lucifer, Dördüncü Sezonu ile Netflix’te Olacak!

Lucifer, Dördüncü Sezonu ile Netflix’te Olacak!

ABD merkezli FOX kanalı, bir süre önce Brooklyn Nine-Nine, Scorpion ve Marvel's Inhumans gibi dizileri iptal etmiş, son olarak da Lucifer ve The Exorcist’in ipini çekmişti. Popüler çevrimiçi yayın platformu Netflix, boşa çıkan Lucifer’ın dördüncü sezonuyla kütüphanedeki yerini alacağını açıkladı. 

Amerikan televizyon dünyası bir süredir dizi kıyımlarıyla çalkalanıyor. Bünyesindeki birçok popüler yapımı iptal eden FOX, bu hamlesiyle herkesi şaşkınlığa uğratmıştı. 

Olayın ardından, ağaçtan düşen elmaları toplayan ilk isimler Amazon ve NBC olmuştu. Amazon, popüler bilim kurgu yapımı The Expanse’i bünyesine katarken, NBC ise aksiyon komedi tarzındaki Brooklyn Nine- Nine'ı kurtarma kararı almıştı. 

 

 

Dünyanın en popüler çevrimiçi yayın platformu Netflix, üç sezondur FOX tarafından yayınlanan ve geçtiğimiz haftalarda iptal edilen Lucifer’ın dördüncü sezonunun Netflix’te yayınlanacağını duyurdu. FOX’un iptal kararından sonra büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Lucifer hayranları, #SaveLucifer etiketiyle kampanya başlatmıştı. 

Kütüphanesindeki içerik yelpazesini mümkün olduğunda genişletmek isteyen Netflix'in, halihazırda geniş bir izleyici kitlesi bulunan diziyi alarak oldukça yerinde bir hamle yaptığını söyleyebiliriz.

 

 

ABD’li yazar Neil Gaiman tarafından yaratılan Sandman çizgi roman serisindeki bir karaktere dayanan yapım, Tom Ellis'in başrolünde olduğu Lucifer Morningstar karakterinin, Cehennem'deki görevlerini bırakarak Los Angeles'ta yaşamaya başlamasını ve LAPD Dedektifi Chloe Decker’a cinayet davalarında yardımcı olmasını konu alıyor.

İlk kez 2016 yılında izleyicilerin karşısına çıkan Lucifer, önceleri fazla beğenilmemiş olsa da, devamındaki ikinci ve üçüncü sezonunda kemik bir hayran kitlesi yaratmayı başarmıştı.