Lumia 735 ve Gizli LED Ekranı İlk Kez Görüntülendi

Lumia 735 ve Gizli LED Ekranı İlk Kez Görüntülendi

Uzun zamandır Windows 10 için istenen özellikler arasında yer alan LED bildirim ekranlarına dair ilk güzel gelişme bizlere ulaştı. Kilit ekranı ve Live Tile ile bildirim ekranı mantığına yeni bir standart getirmeyi deneyen Windows Phone, kullanıcılarından gelen yoğun talep üzerine bu işi Windows 10 ile LED bildirimlerine de taşıyacak.

Yeni sistemi kullanacağı bilinen modeller arasında Lumia 930 vardı. Buna ek olarak yeni ürün kervanına Lumia 735 de eklenmiş oldu. Bunca zaman boyunca kimsenin fark etmediği bir gerçek, 700 serisinin son cihazında bu işe adanmış ufak bir LED parçasının cihazın içinde bulunmasıydı. Lumia 735'in parçalara ayrılmasıyla ortaya çıkan sürpriz LED ekranı belirgin bir şekilde titreşimle ve ses girişiyle kombine bir tasarıma sahip.

Windows Phone 8.1 GDR2 ile birlikte tasarlanan yeniliğin modern şekline kavuşması konusunda sabırsızlanırken mevcut güncellemenin yeterince yaygın olmaması durumunda Türkiye içerisinden kullanıcı deneyimini paylaşmamız zor oluyor. Ne var ki şu anki işletim sisteminde beta formunda bulunan bu özelliğin Windows 10 ile akıcı bir forma bürüneceği beklentiler arasında yer alıyor.

Microsoft ile Cyanogen Arasında Sürpriz Gelişme

YORUMLAR