Lumia 920 Hayat Kurtardı, Nokia'nın Sarsılmaz İtibarını Hatırlattı

Lumia 920 Hayat Kurtardı, Nokia'nın Sarsılmaz İtibarını Hatırlattı

Nokia dediğimiz zaman hepimizin aklında sarsılmaz bir güvenlik duygusu gelmiyor mu? Bunun elbette başlıca sebebi, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kırılganlaşan mobil cihazlara inat olarak zamana meydan okuyan sağlam dış iskeletlerdi. Şöyle ki, özellikle Nokia 3310 bu konuda birçok testin içerisinde yer alan bir ürün olmuştur.

Darbelere ve kırılmalara dayanıklı olan bu cihaz, aradan geçen 15 sene sonra bile bu testlerin kahramanı olmayı sürdürürken parodi amaçlı olarak 3310'un başka nesneleri kırmak için kullanıldığını görenlerimiz bile olmuştur. Günümüzün kahramanı ise yine altında Nokia imzası taşıyan Lumia 920 modeli. Windows Phone'un zamana meydan okuyan kült telefonu bir insanın hayatını kurtardı.

Çin'de meydana gelen talihsiz bir olayda Geng Ming isimli bir beyefendi, üstüne düşen bir duvarın altında kaldı. Beklenmedik bir biçimde, Lumia 920 telefonu hayatta kalmasına yardımcı oldu. Kullananlar bilecektir, ben de Lumia 920 kullanıcısı olduğum için birinci ağızdan anlatabiliyorum, bu telefon birçok telefonun kaldıramayacağı darbelere dayanabiliyor ama ölümcül bir kazada hayatta kurtarma ihtimali bu cihazı farklı bir seviyeye taşıdı.

Duvar üstüne çökerken refleks olarak elindeki telefonuyla başını koruyan Meng Ging, almış olduğu darbeyi yumuşattığı için hayatta kalmayı başardı. Merak edilen sorulardan bir tanesi da telefonun hala çalışıyor olup olmamasıydı. Bu bir 3310 olsaydı cevabı hepimiz biliyor olurduk ama Lumia 920 ne yazık ki sağlam kalmayı başaramadı. Yine de hayat kurtaracak düzeyde dayanmayı başardığını düşününce günümüzün cebinizde bükülen bazı örneklerine kıyasla Nokia karakterine ne kadar sadık bir ürün olduğunu anlamamız mümkündü.

Microsoft'un Çin'deki yetkilileri bu durum üzerinde hayatta kalmayı başaran kişiye teselli ödülü olarak bir Lumia 640 XL hediye ettiler. Acaba bu da yeni cihazın da oldukça sağlam olduğu anlamına mı geliyor?

Android Telefonların Hükümdarlığı Tehlikeye Giriyor, Pazar Geriliyor

YORUMLAR