Lumia Cihazlarına Windows Phone 10 Güncellemesi Geliyor

Lumia Cihazlarına Windows Phone 10 Güncellemesi Geliyor

Windows 10 ile Windows Phone 10 lansmanı sonrası ve 2015 yılına gelmeden önce başlayan spekülasyonlarının çoğunu kapsayan konu, Microsoft işletim sistemlerinin 8'inci sürümünü kullananların güncellemelere ücretsiz kavuşup kavuşmayacakları üzerine kurulmaya başladı. Bundan birkaç gün önce, resmi olmayan kanallardan, Windows Phone 10 güncellemesinin Windows Phone 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağını duyurmuştuk. Yeni olan güzel haber de bu açıklamanın resmi bir kanal tarafından sunulmuş olması.

Gayriresmi kanallardan gelen açıklamalarla yetinemeyen takipçi kitlesi Microsoft'un Lumia isimli Twitter hesabına baskı uygulamaya başladı. Bunun üzerinde Lumia kanadından şu cevap geldi:

Twitter hesabından gelen cevabın Türkçesi, "Tüm Lumia cihazlar için Windows 10 güncellemesi gelecek. Ve ileri vadede Windows 10 modelleri de çıkartacağız".

Aslında Lumia hesabı Microsoft'un basın kanalı değil, ancak buradan çıkan her kelimenin bir resmiyet payı taşıdığı da bir o kadar aşikar. Şu an için eksi Lumia cihazlarının yaşayacağı teknik sınırlamalar konusunda emin değiliz. 512 MB RAM modelleri için bile düşünülen Windows Phone 10 güncellemesi bir kenarda dursun, basın bilgileri sızan Lumia 940 3 GB RAM ile gelecek. Bu durumda farklı nesillere ait cihazlarda işletim sisteminin son versiyonu kritik bir farka neden olabilir.

Dikkat çeken bir başka nokta da Windows Phone 10 yerinde Windows 10 isminin kullanılması. Microsoft'un ileriye yönelik planlarında bilgisayar ile mobil cihaz etkileşimini yükseltmek var. Bununla birlikte işletim sistemi de ortak bir isim çatısında toplanabilir ve mobil cihazlardaki "Phone" takısı yeni sürümlerde tamamen ortadan da kalkabilir.

Windows Phone Çocuk Odası ile Misafir Kullanıcıların Erişebileceği Uygulamaları Seçin

Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?

YORUMLAR