Luminae Cam Klavye: Hayalden Gerçeğe - CES 2013

Luminae Cam Klavye: Hayalden Gerçeğe - CES 2013

CES’e gidenler parmaklarını zarif cam kıvrımları üzerinde gezdirdi ve sürekli değişen parıltılı renk seçenekleri olan Luminae klavyeye şaşkın bir bakış fırlattı.

Luminae cam klavye projesi Kickstarter üzerindeki mücadelesini 2012’nin başlarında sonuçlandırdığında o, yaratıcısı Jason Giddings’in gözünde sadece zayıf bir parıltıydı ve üründen çok bir fikirdi. Bu, onun esas golünü atmasına engel olmadı. Onu CES 2013’e taşıdı ve TransluSense ürünü olan Luminae gerçek ve güzel bir şey.

Bir ışık borusu, kızılötesi LED’ler ve görünür LED’ler, kavisli cam içine ustaca sinyal göndermekte. Üç kamera aşağıdan yukarı bakmakta ve parmaklarınız ışı desenini kırdığında bunu görmekte. Bu da klavyenin, sizin cam üzerinde ne yaptığınızı tanımasının bir yolunu oluşturmakta.

Bu klavyenin daha küçük bir trackpad versiyonu da aynı zamanda satışa sunulacak.

Camdan bir klavyenin, özellikle sadece bir tanesi 500 dolar olan bir klavyenin amacı nedir? Başlangıç aşamasında olanların artık tuşların altından, kürdan veya kırıntı silkelemek zorunda kalmayacaklarını söyleyebiliriz. Fakat gerçek cevap şu ki, bu klavye aslında son derece düz ve mükemmel görünüyor.

Bu klavyeyi cazip kılan diğer bir sır ise, müşterilerin kendi özel desenlerini çevrim içi tasarlayabilmeleri ve tüm özel tuşlar ile kısa yolları kendilerine göre belirleyerek ayarlayabilmeleri. 

Teamviewer Android ile Bilgisayarınızı Uzaktan Kontrol Edin

YORUMLAR