Mac Kullanıcıları da Yakında Cortana ile Konuşabilecek

Mac Kullanıcıları da Yakında Cortana ile Konuşabilecek

Mac üzerinden Cortana ile iletişim Parallels 11 sayesinde mümkün olabilecek. Siri eğer kıskanç bir sanal asistansa bu haberden hiç hoşlanmayabilir.

Windows 10’un çıkmasına saatler kala gelen bu haber, Mac kullanıcılarının Cortana merakını giderecek ancak Siri’yi kıskandırabilir. İşletim sistemlerinin sanal asistanları arasında en etkileyici özelliklere sahip olacağı iddia edilen Cortana artık Mac kullanıcıları ile iletişim kurabilecek ve Windows 10 kullanıcılarına verdiği servisi onlara da sağlayabilecek.

Microsoft Parralels altyapısı sayesinde Cortana Android, iOS ve Xbox One üzerinde konuşlanabiliyor ve Mac kullanıcılarının Cortana ile buluşmasına olanak veriyor. Mac üzerinde çalışan ve bir sanal makine uygulaması olan BootCamp’den farklı olarak Parallels 11, Windows 10 özelliklerinin çoğunu, en önemlisi Cortana sanal asistan uygulamasını Mac ile entegre edebiliyor. Bu uygulamaya sahip olan Mac kullanıcıları “Hey Cortana” komutu kullanarak Microsoft’un sanal asistanını yardıma çağırabilecekler.

Cortana sanal asistanının Windows 10’da desteklediği her özelliğin Parallels11 ile Mac’e gelip gelmeyeceği henüz kesinlik kazanmadı. Cortana’nın Siri’den farklı olarak kullanıcı alışkanlıklarını takip etmesi, kullanıcının takıldığı noktaları çözümleyerek devreye girebilmesi özellikleri Mac kullanıcıları için geçerli olmayabilir.

Windows 10 bu kadar yakınken Parralels 11’in çıkış tarihi henüz belli değil.  

Cortana, Android ve iOS'a Geliyor

29 Temmuz’dan İtibaren Cortana Hizmetinden Faydalanacaklar Belli Oldu

Android İçin Cortana APK Kurulum Dosyaları İnternete Sızrıldı

YORUMLAR