Mac OS X Mountain Lion Çıktı

Mac OS X Mountain Lion Çıktı

Sizlere yaklaşık bir ay önce Yeni Mac OS X Sürümü Mountain Lion Gelecek Ay Çıkıyor yazımızda da belirttiğimiz gibi Mountain Lion sonunda Apple tarafından yayınlandı ve Mac App Store üzerinden satın alma seçeneği açıldı. OS X Mountain Lion 10.8 19.99 dolarlık fiyat etiketiyle tüm destekleyen cihazlara yüklenebiliyor.

Mountain Lion içerisinde 150’den fazla yenilik barındırıyor. Özellikle Apple’ın mobil cihazlarında kullandığı iOS işletim sistemi ile çok daha bütünleşik bir biçimde çalışabilen OS X Mountain Lion 4 GB boyutu ile de dikkati çekiyor. 

Ancak bu kadar boyut yanında hızı da getirmiş görünüyor ve açılış ekranından tutun da sisteminizin genel hızına kadar çok iyi geliştirmeler görebiliyorsunuz. 

OS X Mountain Lion içerisinde Messages, Notes, Reminders, Game Center, Notification Center, Share Sheets, Twitter entegrasyonu, Gatekeeper, PowerNap ve Airplay Mirroring gibi pek çok kullanıcı tarafından talep edilen özellik bu versiyonda hazır halde. Ancak ne yazık ki Facebook bütünleştirmesi hala gerçekleşmemiş durumda.

Tüm iOS ve Mac cihazlarınızı birbiriyle senkronize biçimde çalıştırabilmek için iCloud’dan da faydalanan Mountain Lion’da bu bütünleştirmeden memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Mac OS X Mountain Lion 10.8’i indirmek için aşağıda yer alan bağlantımızı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR