Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

Mac sahiplerinin uzun süredir kullandığı OS X Yosemite artık yerini El Capitan'a bırakıyor. Apple, San Francisco'da düzenlenen WWDC etkinliğinde OS X'in yeni sürümü olacak olan El Capitan 10.11 versiyonunu tanıttı.

Mac OS X Yosemite ile birlikte büyük bir görsel değişiklik yapan Apple, El Politan 10.11 versiyonunda da masaüstü çalışmalarını devam ettirmiş gibi gözüküyor. Peki El Capitan ile birlikte karşılaşacağımız yenilikler neler? Merak ediyorsanız Apple'ın açıkladığı bilgiler dahilinde sizlere ileteyim.

İlk olarak açıklanan el hareketleri yetenekleri geliştirilmesi. Böylece artık Mac üzerinde de iOS'da olduğu gibi elinizi kaydırarak e-postalarınızı silebileceksiniz. Öneçıkan aramalar bölümü de geliştirilerek daha detaylı ve spesifik arama yapılabilir hale getiriliyor.

İlk olarak iOS için açıklanan metal grafik oluşturma motoru hemen ardından El Capitan Mac OS X için de açıklandı. Bu yeni sistem sayesinde geliştiriler oyunlar içerisinde daha çok medya dosyası kullanabilecekler.

El Capitan'ı bugünden itibaren geliştiriciler almaya başlıyor. Fakat diğer Mac sahipleri resmi çıkışına kadar beklemek zorunda. Tahmini olarak bir süre açıklanmamasına rağmen, test aşamalarından sonra sonbahar aylarında hatta sonbahara bile kalmadan yaz sonuna doğru El Capitan'ı kullanmaya başlayabileceğiz diye düşünüyorum.

Mac OS X El Capitan 10.11 sürümü ile ilgili elimize geçen yeni detayları da sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Apple App Store 1.5 Milyon Uygulamayla 100 Milyar İndirmeye Ulaştı

YORUMLAR