MacBook Air Alamıyorsanız Onun Klonu Ucuz Windows Helios Alın

MacBook Air Alamıyorsanız Onun Klonu Ucuz Windows Helios Alın

MacBook Air klonu olan Helios ultrabook tamamen Windows için tasarlanmış bir dizüstü bilgisayar. Uzaktan bakıldığında Helios’un tek eksiği Apple logosu.

Windows işletim sistemiyle çalışan Helios ulrabook dizüstü bilgisayarı tamamen MacBook Air çizgilerine sahip. 14 inçlik Full HD ekranı olan Helios ultrabook, son derece performans sahibi ve fiyatı da bir MacBook kadar el yakmıyor. Ancak klavyesi ve batarya ömrü MacBook Air ile pek yarışamıyor.

1.100 dolarlık fiyatıyla piyasaya çıkan Helios ultrabook, 13 inçlik MacBook Air’den bir inç daha büyük. Bu da çok hantal olmamasını sağlamış. Intel i5 işlemciyle çalışan Helios ultrabook, performans açısından son derece tatmin edici, ancak klavyesi ve dokunmatik fare bölümü biraz zayıf.

Tasarım olarak bakıldığında MacBook Air ve Helios’u birbirinden ayırmak çok zor. Ancak Helios klavyesinde hemen güç düğmesinin yanında bulunan "delete" tuşu biraz sıkıntı yaratıyor.

USB 3.0 ile gelen Helios bir adet USB 2.0 çıkışına da sahip. İnce kasasında çoklu kart okuma yuvası da bulunuyor. Windows 8.1 ile gelen Helios’un yeni sürümleri Windows 10 ile de piyasaya çıkacak. Ancak bunun için bir tarih verilmemiş.

 

Safari Kullanarak MacBook Batarya Ömrünüzü Arttırabilirsiniz

Yeni Apple MacBook Alacaksanız Bunları da Almak Zorundasınız

YORUMLAR