MacBook Pro'lardaki Ekran Sorunu Bilgisayarları Kullanılmaz Hale Getiriyor

MacBook Pro'lardaki Ekran Sorunu Bilgisayarları Kullanılmaz Hale Getiriyor

Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni nesil MacBook Pro'ların bazı modellerinde ekran kartından kaynaklı grafik sorunu yaşanmaya başlandı. Yüksek miktarda para ödeyen kullanıcılar şok yaşıyorlar.

Apple'ın geçtiğimiz ay düzenlenen "Hello Again" etkinliğinde tanıttığı 2016 model MacBook Pro'lardan ilk şikayetler gelmeye başladı. Bazı MacBook Pro modellerinde anlamsız grafik dalgalanmaları ve kullanımı engelleyecek sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Genel olarak tüm modellerde görülen bu sorun, kullanıcıların tercihine göre yapılandırılmış 15 inç'lik modellerde daha sık görülüyor. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak Apple'ın sorunlu bilgisayar sahipleriyle iletişime geçtiği söyleniyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl da MacBook Pro'ların ekranlarında anlamsız lekeler oluşmaya başlamıştı. Zaman içerisinde büyüyen bu lekeler tüm ekranı kaplıyor ve kullanıma engel oluyordu. Hatanın fazlaca tekrar etmesinden sonra konuyla ilgilenen Apple, bu sorunu çözmeye karar vermişti. Ancak Apple konuyla yeterince ilgilenmemiş olacak ki, benzer sorunlar yeni nesil MacBook Pro'larda da yaşanmaya başladı. Bu sefer daha şiddetli olarak ortaya çıkan sorun ekranda titreme, tam ekran anlamsız desenler ve gidip gelen ekran şeklinde kendini gösteriyor. Kullanıcıları da şaşkınlığa uğratan bu soruna Apple'ın tavrının ne olacağı merakla bekleniyor. İlerleyen günlerde MacBook Pro'lar için bir değişim programı başlatılması da ihtimaller dahilinde.

Yaşanan sorunun bazı kullanıcılar tarafından YouTube'a yüklenmiş videolarını aşağıdan izleyebilirsinz. 

Apple Taşeronu Foxcon'un Yöneticisi, 1.56 Milyon Dolar Değerinde iPhone Çalmış

Apple Dronelarla Çalışarak Haritalarını Geliştirmeyi Planlıyor

YORUMLAR