MacBook'un Yeni Touch Bar'ında DOOM Nasıl Oynanır?

MacBook'un Yeni Touch Bar'ında DOOM Nasıl Oynanır?

Apple'ın yeni bilgisayar sistemi MacBook Pro, pek çok özelliğinin yanı sıra Touch Bar'ı ile de çok konuşulmuştu. Bilgisayarın klavyesinin hemen üzerinde bulunan bu dokunmatik çizgi, işlevselliği ile dikkat çekiyor ve kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor. İşte o bar, DOOM oynamak için kullanıldı.

1993 yılında yayınlanan ilk DOOM, FPS yani birinci şahıs nişancı oyunlarının tanımını yapmış ve oyun alemini birkaç kat ileriye taşımayı başarmıştı. Günümüzde dahi hala oynanmaya devam edilen bu muhteşem oyunun bir diğer özelliği de, çok düşük donanımsal özelliklere sahip makinelerde de çalışabiliyor olması. Bu sebepten ötürü birçok mod yapımcısı, ilk DOOM'u hiç olmadık yerlerde çalıştırmayı başardılar.

Bugüne kadar ATM'lerden kardiyografa kadar akla hayale gelmeyecek yerlerde çalıştırılan oyun, bu sefer MacBook Pro'nun dokanmatik ekranında ortaya çıktı. Sadece iki santimetrelik bir ekran olması sebebiyle neredeyse hiçbir şey anlaşılmasa da, oyunun bu ekranda bile çalışıyor olması, bizleri tekrar şaşırtmaya itti. O ilginç anların yaşandığı ve DOOM'un touch bar'da çalıştığı o anları hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yeni Ücretsiz DOOM Oyununu Kaçırmayın!

DOOM'un Geliştiricisi id Sofware 3 Alanda Guinness Rekorlar Kitabı'na Girdi

YORUMLAR